WebPillangó főoldal
Oldalak: [1] 2 3 ... 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Wordpress  (Megtekintve 40819 alkalommal)
dying.inside

Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2008. 03. 21. - 13:31:08 »

letöltöttem a wordpresst. mindent megcsináltam a readme fájl szerint, telepítettem, de valami nem jó, mert az index.php-ban ez vigyorog rám:
Fatal error: Call to undefined function sideblog() in /nfs/extra/d/dy/dying-inside/wwwroot/index.php on line 2
mit tegyek?
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #1 Dátum: 2008. 03. 21. - 17:25:12 »

Alap Wordpressed van? Tettél bele valami plugint vagy csak egyből evel a hibával fogadott? Milyen verziót használsz? Azért kérdem, mert rákerestem azokra az állományokra, amelyekben szerepel a sideblog kifejezés és nulla volt az eredmény, szóval lehet valami plugin a felelős! Ha nem, akkor próbálj meg telepíteni egy új WPt, pl. 2.3.3 - a jelenlegi legújabb stabil verzió!
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #2 Dátum: 2008. 03. 21. - 20:14:49 »

igen, tettem fel új pluginokat (töltöttem le themet, ahhoz volt). nem hiszem, hogy törölnöm kéne, mivel lehet, hogy fontosak a theme működéséhez.
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #3 Dátum: 2008. 03. 21. - 22:43:53 »

Elárulod a használt pluginek nevét és verzióját, illetve a használt sablont. A gond lehet az, hogy túl régi a plugin a telepített Wordpresshez. Próbálkozz a használt pluginek frissítésével!
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #4 Dátum: 2008. 03. 22. - 10:39:28 »

az egyik plugin a sideblog, a másik valami get recent comments, a téma pedig earthling.
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #5 Dátum: 2008. 03. 22. - 11:12:02 »

Sajons most végképp nincs időm kipróbálni, de mihely módomban áll megteszem, s remélem tudok segíteni. Addig is, ha nem próbáltad, próbáld meg frissíteni a plugineket és nézz utána, ha összeférhető a sablon a használt Wordpress verzióval.
Naplózva
kovger

Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2008. 04. 21. - 14:53:49 »

Sziasztok!

A wordpress blogban meglehet e oldani azt, hogy a főoldalon csak azok az írások jelenjenek meg amit én akarok.
www.humorporta.uw.hu
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2008. 04. 21. - 16:27:38 »

Igen, megoldható. Át kell tanulmányozni a a főoldal sablonállományát és az úgynevezett wordpress loop-ba kell szűrni a bejegyzéseket. Van az oldalon több leírás is wordpress sablonfileokról, azt hiszem volt szó hasonló dolgokról benne. Ha nem találod meg a válaszod, akkor vagy készül róla egy leírás, vagy valaki megválaszolja a kérdésed itt (a wordpress témában).
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #8 Dátum: 2008. 04. 25. - 18:00:15 »

Sziasztok!

Tapasztalatból adnék egy jó tanácsot azoknak, akik az új Wordpresst használják extra.hu-n... a permalinkek struktúráját (avagy hogy milyen formátumú linket generáljon) NE állítsátok át, meg se nyissátok! Ugyanis erőszeretettel generál egy olyan htaccess filet, ami után teljesen meghibban az az egész, be se fogja  tölteni, hiába törldöd a fájlt, stb...
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2008. 04. 30. - 00:06:21 »

Azt még megmelíteném, hogy ez nem a Wordpress hibája, hanem az extra.hu korlátozásainak köszönhető, kellemetlen következmény.
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #10 Dátum: 2008. 05. 01. - 15:56:34 »

Sziasztok!
Kérdésem a következő:
Letöltöttem egy alapsablont, amin nincs formázás, és most azt csinálgatom, de a tetejére van írva egy Skip to Content link (Ugrás a tartalomhoz Vigyorog) ami a tartalomhoz ugrat. Ezt kellene valahogy onnan kiszednem, de nem találom sehol. Van ötletetek, hogy hol keressem?
konkrét példA:

http://jana93.atw.hu/wordpress-2.5-hu/
Várom válaszaitokat, és előre is köszönöm!

Ui.: Kinézetet, meg egyebet ne nézzetek, az egész oldal romokban, próbálok valamit kitalálni, de nem igazán megyeget Vigyorog
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #11 Dátum: 2008. 05. 01. - 16:33:16 »

Szia!

Azt hiszem,az a header.php-ban van benne Mosolyog De ha nem segít, akkor Total Commander, bemész a template mappájába, és keresés, és beállítod szóra való keresést és beírod ezt a szöveget Kacsint
Naplózva

Jana

Új tag
*

« Válasz #12 Dátum: 2008. 05. 01. - 16:56:56 »

Eltűnt! Köszönöm!
Most jön a szenvedés még a többi résszel...
Naplózva
un.

Új tag
*

« Válasz #13 Dátum: 2008. 05. 01. - 20:02:44 »

Jana: nemazért de biztos vagy abban, hogy ATW-re teszed az oldalad??? (elég merész vagy Mosolyog )
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #14 Dátum: 2008. 05. 01. - 20:05:39 »

EGyenlőre nincs más megoldás. Extrán nem megy a Wordpress... Egyenlőre kénytelen vagyok. De már keresek más helyet, fizetőset.
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #15 Dátum: 2008. 05. 01. - 20:19:51 »

Megy, csak meg kell bütykölni az admin index.php-ját*, hogy ne töltse be az alsó újdonság boxokat Kacsint Meg a Permanent linkek menüt is kerüld el Mosolyog

*Keresd meg a templated admin mappájában az index.php-t, és abban azt a részt, ahol kiírja,hoyg hány post van,hány comment,stb.. és az az utáni boxok kitörölhetők..kísérletezz egy kicsit Mosolyog (Csak előtte csinálj biztonsági mentést)
Naplózva

Jana

Új tag
*

« Válasz #16 Dátum: 2008. 05. 01. - 21:34:19 »

Próbálom.
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #17 Dátum: 2008. 05. 01. - 22:42:39 »

Jó lett, köszi! Hogyan lehet a régi blogból az összes tartalmat áttenni a másikba? (atwről extrára)
Naplózva
Csiga
Új tag
*

Csúszómászó

« Válasz #18 Dátum: 2008. 05. 02. - 05:13:22 »

Phpmyadminból exportálod az adatbázisod tartalmát, majd onnan amit kaptál hosszú szöveget feltöltöd az extra phpmyadminjából.

Ha ugyanolyan wordpresst használtál biztos, hogy át tudod másolni. Ha szerencséd van akkor még a karakterkódolás is ugyanolyan Mosolyog
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #19 Dátum: 2008. 05. 02. - 08:16:57 »

Húúú, ehhez a phpmyadminhoz nem igazán értek, tudom hogy vannak a táblák, aztán kész, nem tudnád nekem részletesen leírni, hogy mit kell csinálni? Vagy másoljam át rendesen az írásokat? csak akkor mindegyik május 2. dátummal fog megjelenni Szomorú
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 5   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: