WebPillangó főoldal
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutasd magad!  (Megtekintve 82260 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 09. 08. - 19:12:03 »

Ebben a témában a felhasználók oldalai kerülnek kritika alá Mosolyog Kinek milyen oldala van, szép grafika, vagy egyszerűen csak jó tartalom? Ha valami nincs rendben, itt megtudod, és kijavíthatod azt!
Naplózva
AAron

Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2007. 10. 07. - 20:52:40 »

Az én oldalam:
http://www.aaron.extra.hu
Naplózva

üdv.
Aaron
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2007. 10. 08. - 14:20:39 »

Először is üdv a fórumon!
Az oldaladdal kapcsolatban van néhány építő jellegű kritikám: elsőként talán az, hogy nem szabad (vagyis nem a legjobb) fölösleges kezdőoldalt használni, de főként nem szabad javascripttel megoldani a továbbnavigálást, mert így akadályozom a keresőmotorokat is, illetve van látogató, aki nem tudja megtekinteni az oldalt. A betűk ... állandó probléma. A te oldaladon túl nagyok és kövérek, illetve a színűk sem a legjobb társítás a weboldal rikító kék hátteréhez.
Hogyan javítanám a problémákat? Kidobnám a kukába a kezdőoldalt. A hátteret sokkal sötétebbre színezném, csökkenteném a betűk méretét.
Naplózva
AAron

Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2007. 10. 08. - 15:39:44 »

Köszönöm.
 Elvileg a betűtípus nem ez ami van, hanem egy LCD betűtípus csak a böngészők nem jelenítik meg, tudom is hogy miért, csak még nem jutottam el odáig, hogy elkövessem a megoldást. De igen igaz, a sötéttebbre vétel.
A betűtípus is, igen.
Javítok, ahogy lesz időm, az oldalon. Arra törekedtem, hogy minél inkább a felhasználó a fontos részeket vegye észre. Tehát ha a nagy kéksékből kítűnik egy fehér vastag írás, akkor tuti, hogy elolvassa, vagy csak beleolvas. A goboknál ugyan ezt vettem figyelembe, a feketéből egy világos kék. hogy jól látható legyen.
Célom még az -egyszerűség, de szép kivetellel- volt.
Naplózva

üdv.
Aaron
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #4 Dátum: 2007. 10. 13. - 19:32:15 »

Ezt a kis aranyost ma csináltam...Nekem tetszik Mosolyog

http://fc02.deviantart.com/fs19/f/2007/286/8/4/Orange_Style_by_Pergair.jpg
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #5 Dátum: 2007. 10. 13. - 22:01:49 »

Első ránézésre jó, aztán szembetűnnek a hibák is: pl. túl nagy és fölösleges header, otrombán nagy menü, viszont a többi részhez túlságosan egyszerű tartalmi rész. Az a sok pont sem tetszik az orange style felirat körűl. Ha kissé alacsonyabb lenne afejléc, akkor elég pofás lenne Mosolyog
Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2007. 10. 13. - 22:32:03 »

Köszönöm a kritikát, de én pont az egyediségre törekszem...3 órás munka volt kb...ahoz képest jó, refernciának is Kacsint
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2007. 10. 14. - 10:33:12 »

Szerintem referenciának nem szabad kitenni olyan weboldalt, amiben szembetűnő hibák vannak.
Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #8 Dátum: 2007. 10. 14. - 10:56:56 »

az csak szeirnted hiba, mondtam már Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2007. 10. 14. - 12:29:15 »

Te, hibának nem hiba, csak olyan dolog, amibe sokan belekötnek. Ráadásúl az, hogy csak én írtam kritikát, nem azt jelenit, hogy másnak mindekinek tetszik. Lemerem fogadni, hogy jónéhány ismerősömnek sem tetszene az eltúlzott méret, ahogy azt itt is lerírtam (ták):
http://webpillango.org/2007/10/06/a-webdesignerek-het-bune/ harmadik pontjában.
Naplózva
Endyl
Új tag
*

« Válasz #10 Dátum: 2007. 10. 14. - 16:05:50 »

Üdv!

Egyet kell értsek Tupackoval. Tegyük fel, hogy a látogató képrnyőjének kicsi/kisebb az 'y' felbontása (régi monitor/laptop, esetleg még van pár sornyi eszköztára is  Meglepődött). Meglátja a szép, nagy, impozáns header-t, de a tartalomból nem lát semmit; megjegyzi, hogy nagyon tudott rajzolni a designer, aztán megy tovább egy másik honlapra, ahol lát is valami tartalmat... (nyilván nagy sarkítás, de én személy szerint nem szeretek túlzottan görgetni touchpad-del, és utálom, ha egy weblap olvasását görgetéssel kell kezdenem; nem azért netezek, hogy logókat és fejléceket nézegessek, hanem hogy infót találjak)

No offense, nem a szépségével van a baj, mert jól néz ki tényleg, de rettentően praktikátlan.

T.: Endyl
« Utoljára szerkesztve: 2007. 10. 14. - 16:07:23 írta Endyl » Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #11 Dátum: 2007. 10. 14. - 18:43:01 »

Köszönöm a számos negatív kritikát...azt belátom, hogy a látogató informácót keres a neten, de azzal nem értek egyet, hogy olyan nagy fáradság a mutatújjunkal két centit megtenni, hogy felleljük a tartalmat.
Továbbá mint mondottam volt 3 órás munka, és kevésbé figyeltem oda az arányosságokra. A méretbeni elcsúszásokat utólag könnyű módosítani.
Remélem nincs harag, és mégegyszer kösz a kritikákat, tudomásul vettem Mosolyog
Naplózva
Endyl
Új tag
*

« Válasz #12 Dátum: 2007. 10. 14. - 19:23:48 »

Már miért lenne harag?  Kacsint
Valóban nagyon sarkított lett a példám, és ha valaki keres valamit, akkor minden bizonnyal görgetni is fog; az mindössze figyelmesség a weboldal szerkesztői felől, hogy a számomra legkényelmesebben "szolgálnak ki".
És félreértés ne essék, nem mindenáron kötekedni akarok, építő jellegűek a hozzászólásaim (továbbra is), csak még ezt hozzá akartam fűzni, de tudomásul vettem, hogy 3 órás munka, és könnyű javítani, ehhez mérten viszont nem rossz, úgymond első körnek.

További jó, eredményes alkotást!
Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #13 Dátum: 2007. 10. 14. - 22:12:56 »

Mai termés:

http://fc02.deviantart.com/fs19/f/2007/287/c/5/Autumn_Design_by_Pergair.jpg

A helyesírási hibákat nézzétek el...Gyorsan be akartam fejezni és csak úgy odaírtam valamit Mosolyog
Naplózva
Endyl
Új tag
*

« Válasz #14 Dátum: 2007. 10. 14. - 22:40:56 »

Alapvetően tetszik, csak egy kicsit alakítanék rajta: a menüpontok szövegei néhol nehezen olvashatóak (persze tudni lehet, hogy minek kell lennie a szövegnek), vagyis inkább az a baj, hogy egyes betűk nehezen különböztethetőek meg egymástól (c, o, e)

Ezt leszámítva szerintem jó.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #15 Dátum: 2007. 10. 15. - 13:23:20 »

Szeritenm kissé túlzsúfolt, de semmi képpen nem weboldalnak való, mivel: megszegi az alapkövetelményket. Itt értem a sok kép használatot, a képes-szöveg menüpontok használatát, az eltúlzot méreteket. A kontraszt is kicsi.
Szvsz, több időt kellene rááldozz a munkáidra, mert tudom, hogy többre is képes vagy! Nem a mennyiség a fontos, hanem a minőség, áldozz rá és megtermi gyümölcsét  Kacsint
Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #16 Dátum: 2007. 10. 15. - 16:23:50 »

ok;)
Naplózva
G4RaSkah
Új tag
*

« Válasz #17 Dátum: 2007. 10. 15. - 17:57:21 »

Sziasztok!

Elöször is azzal kezdeném hogy szerintem igen is jó művek lettek amit P3rgair csinált én ilyent nem tudnák én csinálni vagy nem is tom nem vagyok annyira pro photoshopba te béna se ha talán lenne ihletem meg tudnám csinálni de mind1 hülyén fogalmazok tudom, de szerintem tényleg jó alkotások lettek. Azt akartam még kérdezni Tupacko hogy jegyzettömbe írtad az oldal html-jét vagy valami programmal csináltad ha programmal akkor melyikkel? 
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #18 Dátum: 2007. 10. 15. - 19:51:26 »

Nem az számít, hogy te meg tudod csinálni vagy sem, nem arról van itt szó. Mindenki elmondja a véleményét, mi tetszik és mi nem. Az illető, ha akar akkor tovább csiszolja a munkáját, ha nem akarja, akkor hagyja úgy, ahogy van.
A kérdésed nem tartozik ide, szóval nem is válaszolok itt  Kacsint
Naplózva
P3rgair

Új tag
*

« Válasz #19 Dátum: 2007. 10. 16. - 21:48:23 »

Köszönöm az elismerést Kacsint
De Tupackonak részben igaza van, ugyanis azért jöttem ide, hogy kritizálják Mosolyog
Kíváncsi voltam, hogy milyen más szemszögéből, és ha úgy van akkor kijavítsam a hibát.
Van aki fizet a kritikáért Mosolyog
Naplózva
Oldalak: [1] 2 3 ... 12   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: