WebPillangó főoldal
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Mutasd magad!  (Megtekintve 85705 alkalommal)
it-express
Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #180 Dátum: 2009. 04. 29. - 09:46:38 »

Sziasztok!

Két oldallal kapcsolatban is kérném a véleményeteket különösen a másodikra (nem tetszik a header része)

auretiel.hu
partykellek.net

Előre is köszi a hozzászólásokat
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #181 Dátum: 2009. 04. 29. - 11:02:43 »

auretiel.hu:
- a fejléc túlságosan nagy, a szövegre nem kellene az árnyék, vagy sokkal diszkrétebb
- a lábléc ne legyen már ennyire szürke Mosolyog

partykellek.net:
- a fejlécben az árnyék Mosolyog
- az oldalléc menü váltson színt, ha fölé kerül az egérmutató
- az oldalléc szövege legyen sötétebb

Szép, igényes oldalak egyéb nézetekben Mosolyog Ügyes!
Naplózva
André
Új tag
*

« Válasz #182 Dátum: 2009. 04. 29. - 19:43:07 »

Freeweb >>>Error  >>> Ez:

Karbantartás miatt átmenetileg nem elérhető
Az oldal a rendszer technikai karbantartása miatt nem érhető el. A karbantartás várható vége 2009-02-11. Köszönjük mindenki szíves megértését!

---

Űűűű wazze vissza az időben?!?!?!
Naplózva

FiLMLETöLTÉS.ORG | Ingyenes Film Letöltés, Napról napra egyre több film Mosolyog
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #183 Dátum: 2009. 04. 30. - 13:50:45 »

Erdekes a datum, meg kell hagyni Mosolyog No, de ki nem teved neha napjan? Szerintem orulni kell, hogy vannak ingyenes tarhely szolgaltatok.
Naplózva
it-express
Új tag
*

« Válasz #184 Dátum: 2009. 05. 10. - 18:32:09 »

auretiel.hu:
- a fejléc túlságosan nagy, a szövegre nem kellene az árnyék, vagy sokkal diszkrétebb
- a lábléc ne legyen már ennyire szürke Mosolyog

partykellek.net:
- a fejlécben az árnyék Mosolyog
- az oldalléc menü váltson színt, ha fölé kerül az egérmutató
- az oldalléc szövege legyen sötétebb

Szép, igényes oldalak egyéb nézetekben Mosolyog Ügyes!

Szia!

Elsőként is köszönöm az építő kritikát, de egy-két magyarázatom lenne hozzá

auretiel.hu:
A fejléc nagyságán nem tudok változtatni, mivel nem csak a rendelő nevét jelképezi, hanem egy, a későbbiekben induló "fehér lótusz programot" is, ami gyerekeknek fog szólni az egészségmegőrzésről az egészséges életmódról
Az árnyékon majd megpróbálok vissza venni egy kicsit --> jogos
A lábléc színe szintén jogos, de mivel ez egy részben feng shui Mosolyog szempontok szerint (ide is elért, engem is meglepett) dizájn-nolt oldal, ezért a lábléc színe mindenképpen vmi föld színekkel megvalósított átmenetnek kell lennie. Majd megpróbálok vmi zöld-barna-fehér átmenetes, összemosott dolgot összehozni

partykellek.net
Árnyék OK! --> valószínűleg változni is fog, nem kizárt egy flash animáció a profil bővítés (webshop) miatt, az viszont felrúgja az eddigieket
Az oldalmenü a jelenlegi formájában is csak ideiglenes a webshop megnyitásáig, azt követően annak elemei fogják kitölteni a modulpozíciót

és van még egy új oldal is Mosolyog fitoextra.hu --> ebben szintén kérném a véleményeteket
A nagy fejléc úgy néz ki divat lesz, senki nem akar lemondani az "első látásra szerelemről" Remélem a másik oldalon valóban be fog jönni.
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #185 Dátum: 2009. 05. 10. - 19:05:53 »

Hellosztok.
Én most kezdtem el honlapot szerkeszteni. És Html formátumot kezdtem tanulni. Felakartam rakni egy képet. Ezt írtam:<body background="1.jpg"> Ezt írtam be a háttérképnek. Egy mappába is tettem a  képet és az index.html fájlt. De így sem jelent meg a háttérkép. Ugyanúgy fehér maradt a háttér. Nem írtam el semmit, többször is megnéztem. De nem jelent meg. Pedig JPG formátumú. Ha tudnátok segíteni megköszönném. És privát üzenetként is, ha elküldenétek, az jó lenne.
Kösz, remélem tudtok segíteni.
UI: Siettem. A helyesírás és a fogalmazás, lehet, hogy kissé hibás.
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #186 Dátum: 2009. 05. 10. - 20:24:57 »

Sikerült megcsinálnom. Mosolyog
Az lenne a  kérdésem, hogy, hogy lehet úgy megcsinálni a weblapot, mint pl a yahoo.com oldalt? Persze, tudom, hogy az nagyon bonyolult. Úgy értem, hogy, hogyan lehet , olyan külön keretet létrehozni, meg ilyesmi. Tehát, hogyan, milyen programozás, ilyesmi. Ha valaki ezzel kapcsolatban tudna valami letölthető leírást, vagy ilyesmit küldeni nekem, azt megköszönném.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #187 Dátum: 2009. 05. 11. - 17:15:01 »

it-express:
szep az oldal. A kissebb fejlec akkor ajanlatos, hogyha sok a tartalom. Ha sok a tartalom, akkor az kell a figyelembe essen, ha meg keves, akkor a fejlec segit esztetikailag lenyugozni a latogatot Mosolyog

0246886420:
elso sorban azt ajanlom, hogy ne tanulj HTML formazast (helyesebben, HTMLbol valo formazast: hatter, szinek, stb...). Probald meg a HTMLt az oldal szerkezetenek felepitesere hasznalni, az oldal formazasat pedig probald CSSbol megvalositani.
Talan az egyik legjobb oldal az elso lepesekhez: http://www.w3schools.com/

Sok sikert!
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #188 Dátum: 2009. 05. 13. - 19:51:48 »

Ez nagyon jó ez az oldal. Egy baj van, hogy én németet tanultam. Nem lehetne az angol oldal helyett inkább magyar? Mert nem nagyon tudok még angolul.
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #189 Dátum: 2009. 05. 13. - 20:53:22 »

Az internet és az informatika nyelve az angol...de akkor párhuzamosan nézelődj itt is: http://tutorial.hu
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #190 Dátum: 2009. 05. 14. - 18:55:47 »

Balou-nak igaza van. Angolra a 21. szazadban szukseg van, viszont megertem, hogy az elsodleges idegennyelved a nemet. (en is igy voltam vele, az angolt masodiknak tanultam, igaz, tobb sikerrel, mivel a nemet nem eppen a kedvenc nyelvem Bibííí) Esetleg megprobalhatod leforditani Google transalte-el magyarra/nemetre Mosolyog Szerintem minden keppen erdemes vegignezd ugy ahogy van, angolul, mivel nagyon alap angolt hasznal es foleg a kodon van a lenyeg. Ismeretlen szavakra ott a http://szotar.sztaki.hu Kacsint Jo tanulast, ezuttal akkor parhuzamosan angolul es programozni Mosolyog

Ha barmi kerdesed van, keresd meg a megfelelo temakor a forumban es szivesen segitunk, amennyiben tudunk Mosolyog
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #191 Dátum: 2009. 05. 15. - 20:54:01 »

Én is találtam egy jó JavaScriptet. V alaki tudna segíteni ennek lefordításában? Tehát valaki elmondaná, hogy mit kell letölteni, hogyan kel megcsinálni, meg ilyesmi.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #192 Dátum: 2009. 05. 16. - 11:33:57 »

Nos, ehez csak ket dolgot tudok hozzafuzni. 1. JavaScriptes kerdes a JavaScript temaban Mosolyog 2. Nem ertem, hogy mit akarsz leforditani. Tehat, ha van egy kodod, amiben pl. vannak kulcsszavak, hogy while, azt nem tudod atirni ara, hogy "ameddig" ... az a szintaxis, hogy while, ezt igy kell megtanulni Mosolyog Lehet, hogy felreertettelek, ez esetben varom a tovabbi kerdesed a JavaScript temakorben.
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #193 Dátum: 2009. 05. 16. - 13:24:59 »

Én úgy értwem, hogy megpróbáltam megcsinálni azt a menüt. De nekem nem sikerült, mert nem értettem a szöveget, hogy mit hogyan, hova stb.
Naplózva
0246886420
Új tag
*

« Válasz #194 Dátum: 2009. 05. 16. - 13:29:08 »

Ha lehet minél egyszerűbben. Mert én még csak most kezdtem el. A másik kérdésem, az, hogy a CSS nyelvet, azt hova kell rakni, meg ilyesmi.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #195 Dátum: 2009. 05. 18. - 10:09:02 »

Hirtelen nem tudom milyen menurl beszelsz, viszont megegyszer megkerlek, hogy a megfelelo temaba irj! A Mutas magad temakor arra szolgal, hogy a kesz dolgokat bemutatjuk egymasnak es kritizaljuk.
A fejlesztesi kerdeseket a megfelelo temakorokbe ird kerlek, pl. JavaScript, CSS, stb.
A CSS kodot lehet az XHTML forrasba is irni a <style></style> tagok koze, a <head> reszben, viszont ajanlatos a kulso CSS fileok hasznalata. Ezeket tobb modszerrel is be lehet olvasni, pl.:
Kód:
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="alap.css" media="all" />
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="nyomtatas.css" media="print" />
Naplózva
kovger

Új tag
*

« Válasz #196 Dátum: 2009. 05. 22. - 22:38:14 »

Itt az újabb humorporta kinézet ez se nagyon különbözik a többitől, de azért kikérném mások véleményét.
http://www.humorporta.tk
Mit javítsak?
Képernyőkép:
http://www.freeweb.hu/humorporta/hp-1src.jpg

Ui:
Kiraktam a webpillangót a reklámcsíkra. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2009. 05. 22. - 22:40:24 írta kovger » Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #197 Dátum: 2009. 05. 23. - 16:25:30 »

Elso sorban koszonom a linket Mosolyog
Az oldallal kapcsolatban annyit mondanek, hogy a bal oldali menuben noveld a hetter es a szoveg szine kozti kontrasztot (mindeketto kek, igy nehezen olvashato, ha nem egeszseges a latogato szeme) es a jobb oldali savban levo dobozok fejleceben csokkentsd a kontrasztot (a citromsarga es a kek valahogy nehezen olvashato ... citromsarga hatteren a kek szoveg jobban olvashato).

Kicsi, de szep atdolgozas Mosolyog
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #198 Dátum: 2009. 05. 26. - 15:23:56 »

Sziasztok!

Itt a legújabb projektem "beta" verziója..még a véleges domain címre is várok,addig kaptam a tárhelyszolgáltatótól ideiglenest...meg van még mit pofozgatni rajta, a különböző böngészőkben van néhány elcsúszás...

Agymenés.hu

Várom az építőjellegű kritikákat Mosolyog
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #199 Dátum: 2009. 05. 26. - 15:41:51 »

Szia Balou!

Elso ranezesre nagyon tetszett. Alaposabb megvizsgalas utan sem valtozott sokat a velemenyem, de nehany eszrevetelem azert lenne. Elso sorban, koszonom a linket a WebPillangora. A kritikaim:
  • a kereso reszt le kellene kodolni, hogy mukodjon
  • a fejlec kepeket nem szabad ilyen "favago" modszerrel kivagni (pl. a fejlecben) Ha mar mindenkeppen kepet akarsz hasznalni, ami szabadon csuszkaljon a hatteren, akkor hasznalj attetszo PNGt
  • hatarozz meg egy minimalis szelesseget, aminel jobban ne lehessen osszepreselni az oldalt, mert igy sajnos csuszany elcsusznak a dolgok, ha osszehuzom a bongeszom
  • szemely szerint jobb szeretem a kozepre igazitott oldalakat, konnyebben attekintheto, ha a kepernyo kozepen van a tartalom (kevesebe varasztja a szemet). Aki akarja ugyis ki tudja helyezni a kepernyoje valamelyik oldalaba a tartalmat a bongeszo mozgatasaval.

Szep munka, tetszik!
Naplózva
Oldalak: 1 ... 8 9 [10] 11 12   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: