WebPillangó főoldal
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Programozási alapelvek  (Megtekintve 24140 alkalommal)
Y@hOO
Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 09. 29. - 18:03:36 »

már bocs, de én php-t úgy kezdtem, hogy az OOP témakört átugrottam, és megbántam, oop-l könyebb az élet, szerintem ha oop-t csinnnánk, és szépen leírnánk mire jó, stb, akkor a kezdők is olyat tanulnak amivel nekik könyebb, nekünk is könyebb a vendégkönyvet írni, de nekem mind1, én akkor is szívesen segítek, csak én ebbe a hibába belesétáltam :/
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #1 Dátum: 2007. 09. 29. - 18:30:58 »

Tudtommal a programozási paradigmák abszolut nem az obiektum orientáltsággal kezdődnek. Ha valaki nem tuo lineáris programot írni, az nem fog tudni strukturáltat sem, és aki nem tud strukturáltat, az nem fog könnyen és jól obiektum orientáltat sem. Nehogy azt hidd, hogy nem használod azokat a dolgokat, amit még a nem kapszulált világból hoztál.
Egy másik ok, ami miatt nem lesz OO az, hogy elég kevés ingyen tárehlyszolgáltató ad PHP5öst. Akkor mostmár mire fejlesszél? 4es vagy 5ös PHPra? Mert elé nagy változások voltak a két verzió közt OO téren, mivel még nagyon fejlődőben vannak az öröklések stb. Inkább nem mennék most ebbe bele, még a végén összezavarunk, vagy elzavarunk egy vállalkozó kedvű embert Mosolyog
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #2 Dátum: 2007. 09. 29. - 18:37:42 »

igazad van, el is felejtettem hogy OOP4 és 5 is van, 5-set használom Mosolyog localhoston php6-m van, most nem tom hogy abban olyan sok változtatás van e, vagy nincs Mosolyog egyébként 2007 végén befejeződik a php4 fejlesztése, amjd akkor tuti átállnak a szolgáltatók is

III. A nyelv alapjai

10. Alapvető szintaxis
    11. Típusok
    12. Változók
    13. Állandók
    14. Kifejezések
    15. Operátorok
    16. Vezérlési szerkezetek
    17. Függvények
    18. Osztályok, objektumok (PHP 4-ben)
    19. Osztályok és objektumok (PHP 5)

20. Kivételek (Exceptions)
    21. Referenciák

php.net-ről Mosolyog
« Utoljára szerkesztve: 2007. 09. 29. - 18:39:19 írta Y@hOO » Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #3 Dátum: 2007. 09. 29. - 18:56:36 »

Így van Mosolyog Különben én nem csak az OOPHPról beszéltem a programozás tanulásával, hanem maga arról, hogy a programozási nyelveknek van egy hiearchiája, amit jó követni, amikor programozni tanul az ember. Mit gondolsz, az OO a legkönnyebb, miért nem aval kezd az ember az iskolában? Mosolyog
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #4 Dátum: 2007. 09. 29. - 19:06:19 »

mert pascal-ban, delphi-ben, c-ben még nincs oop, csak c#-ben és c++-ban?  Hááát
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #5 Dátum: 2007. 09. 29. - 20:34:48 »

Nincs pascalban OO? És akkor? Muszály azt tanulni, tanítani. Nekem példáúl azt nem is tanítottak, egyből c++ volt a kezdőnyelv, viszont nem az OO része, az csak majd, később jött. c# meg ugyan úgy, mint a c++ is a C nyelv kiegészítése, evolúciója. Figyeld meg a szintakszist példáúl, de vannak ennél egyéb dolgok is, amik egyértelműen bizonyítják a Cből való kialakulást. Nem hiába C# a neve Mosolyog
Szóval, nem is lesz pascalban és C (a régi, sima C)ben OO, mivel már nem fejlődő nyelvek. Különben is, van sok OO nyelv? VB, J#, Java stb. Lenne amit tanítani, és tanítják is, csak nem aval kezdnek.
Néhány egyszerü ok:
  • ha tartósat akarsz építeni, annak alap kell
  • a könnyütől a nehéz fele kell tanulni, mert fordítva nem igazán lehet
  • vannak aki egyből megértik, ők a zsenik
  • nem hiszem, hogy egy gimnáziumi gyerek megértené a kapszuláció vagy az adat absztrakció fogalmát
  • ...
Mivel nincs kedvem vitázni:
http://www.astahost.com/info.php/start-learning-programming_t8630.html
http://www.codingforums.com/showthread.php?t=102802
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2007. 09. 29. - 20:38:25 »

java AOP (Aspect Oriented Programing alias Aspektus Orientált Programozás)

nem ugyanaz Kacsint c++-t te hol tanultál kezdésből? én 4,68 átlagú gimiben még pascalt se :/
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2007. 09. 30. - 17:26:15 »

A Java az obiketum orientált. Hol tanultam? Romániában Kacsint Szerencsém volt egy olyan generációba születni, akiknek (mindössze néhány oktatási intézmányben) c++al kezdték a programozási ismeretiket bővíteni. Nem tudom, máshol hogy megy, nálunk mostmár elég sok helyen c++ a kezdő nyelv. Persze elsőre nem OO, aztán még érettségi előtti évbe áttér obiektum orientáltra.
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #8 Dátum: 2007. 09. 30. - 18:00:58 »

első ügyködéseim winapiban ilyen visszapattanó körök voltak, minden kör egy új típus, és akkor pl:

circle korok[10];

aztán korok.move() vagy valami Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2007. 10. 05. - 09:26:14 »

Mindenki el kell kezdje valahol Mosolyog Én a hegy alján kezdtem ... örvendtem, ha össze tudtam kódolni egy html oldalt, s ha még JS is volt benne Mosolyog Meg volt ott BATCH és Pascal is, de hamar C lett belőle.
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #10 Dátum: 2008. 08. 30. - 18:36:22 »

Tupacko és Y@hOO, ti hány évesen tanultatok programozni, mert ugy értitek mint aki járás helyett programozni tanult volna Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #11 Dátum: 2008. 08. 31. - 11:18:05 »

Hogy Y@hOO mikor kezdte, nem tudom. Én 7. osztályban kezdtem, Pascallal, aztán otthon, szabad időmben tanulni kezdtem a HTMLt. 9, osztálytól C, 11. C++, 12. SQL, PHP és így tovább és így tovább. Meg kell nyugtassalak, hogy sok ismerősöm van, aki jobban kódol, mint én, szóval nem vagyok én sem ász Mosolyog Inkább úgy mondanám, hogy "ütöm a mércét" Mosolyog
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #12 Dátum: 2008. 09. 01. - 16:38:49 »

akkor még pont időben vagyok, mert én most vagyok 7.-es, talán az új infó tanárom jól fog tanítani (lehetett választani, hogy emelt számtech, vagy átlag user szintű és én az emeltet választottam) és lesz valami jó programozás is:) Python-t,Pascal-t esetleg Perl-t tudnék elképzelni, a HTML-t és JavaScriptet én is szabadidőmben tanulgattam meg, de 4. környékén, szóval remélem, majd nekem is ugy fog menni mint neked, mert nagyon jó minőségiek a leírások, köszi őket
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #13 Dátum: 2008. 09. 01. - 20:06:09 »

Köszönömm az elismerést Mosolyog Biztos vagyok benne, ha valaki meg akarja tanulni, az meg is tudja, hiszen nem atomfizika Mosolyog
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #14 Dátum: 2008. 09. 18. - 18:10:25 »

Na megvolt az első óra, és igen, Pascal van Mosolyog ja, és ésn ugy tudtam, hogy Free Pascal OO, vagy csak a Delphi?
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #15 Dátum: 2008. 09. 18. - 19:12:10 »

A Pascalnak sok dialektusa van, ezek közül vannak amelyeknek van objektum orientáltság irányába támogatás, van amelyek csak egyszerű, procedurális programozásra képesek: ezutóbbiak főleg a kezdő tanulók számára. Képzeld el, ha kezdésből OOt kezdenél tanulni, vagy funkcionális programnyelveket, ne is, egyből kezdenél mesterséges inteligenciával Mosolyog Nem lenne jó, hidd el, abszolut nem lenne jó. Lenne egy két személy, aki bevágná, de a többség elbukna.
Ahogyan házat sem lehet alap nélkül építeni, úgy programozni is lépséről lépésre, szintenként kell megtanulni Mosolyog

Jó tanulást!
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #16 Dátum: 2008. 09. 19. - 19:18:44 »

Köszi:) Én az OO-t azért hoztam fel, mert ugy irtátok, hogy a Pascal nem fejlődik tovább, és nincs OO része, akkor ez új dolog? Mert nem tudom a történetét:)

Jó honlapszerkesztést!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #17 Dátum: 2008. 09. 20. - 14:05:07 »

Ahogy írtam, vannak kiegészítők a Pascalhoz, ami segítségével objektum orientált módon is működik. Egy élő példa a Skype. Delphi alatt fejlesztik.
Minden esetre a Pascal jobb, ha csak egy kiinduló pont marad a programozási ismereteidet illetően. Nagyon régi nyelv és sok gyengepontja van. A sima C és későbbi C++ is régi, de mégiscsak fiatalabb 10 évvel a Pascalnal. Ráadsául manapság már ha C, akkor Visual C++ vagy C#. A jóöreg kék képernyős sima C már csak operációs rendszerek fejlesztésénél vállal nagy szerepet.
Amit a fentiekben írtam nem kell kenyérnek tekinteni. Nem lehet pár sorban leírni azt, hogy mit hol érdemes használni és mi mikor lesz elavult. Elméletileg Pascalban is meglehetne írni bármi! ... kérdés, hogy ha megéri kínlódni vele, ha van egyszerűbb és jobb megoldás. A legoptimálisabb mai napig az Assembly ... na ott aztán minimális mindenféle redundancia, de egy nagyobb dolgot már nem lehet megírni vele (csak elméletben).
Naplózva
Alex
Új tag
*

« Válasz #18 Dátum: 2008. 09. 20. - 15:53:56 »

A Pascal manapság szerintem is inkább csak tanulónyelvnek jó.
A C programnyelv ismerete ma már az informatikai műveltség egyik alapeleme. Arról nem is beszélve, hogy a PHP is C-alapú nyelv. A C++ hiába öreg, a komolyabb alkalmazások (például játékprogramok, tervezőszoftverek, felhasználói programok) többségét a mai napig abban programozzák. A C#-ban írt programok csak olyan rendszereken futnak, amelyekre telepítve van a .NET keretrendszer, mert a fordító nem közvetlenül gépi kódra fordít, hanem egy köztes nyelvre (Intermediate Language). A fordító által elkészített fájlt a futáshoz még egyszer le kell fordítani, ehhez szükséges a .NET keretrendszer. Emiatt ezt a nyelvet még nem alkalmazzák olyan széles körben, mint a C-t és a C++-t.
Egyébként a C is jó tanulónyelvnek, nem kell feltétlenül Pascalt tanulni.  Kacsint A HTML pedig nem programnyelv (nincs benne programnyelvi elem), csupán egy jelölőnyelv, miként a neve is mutatja (HyperText Markup Language).
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #19 Dátum: 2008. 09. 20. - 19:22:05 »

Köszi, már értem a dolgot:) sajnos a suliban Pascal van, úgyhogy itthon tanulom a Java-t, azt mennyire érdemes , illetve melyik nyelvet a legérdemesebb tanulni?
Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: