WebPillangó főoldal
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Videókártya  (Megtekintve 7548 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 10. 10. - 16:52:16 »

Szeretnék több információt megtudni arról, hogy az Ati vagy a GeForce videókártyák jobbak. Állítólag Ati melegedik, GeForce jobb játszani, de nem megfelelő grafikázni stb. Oszlassuk már el a kételyeket Mosolyog
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2007. 10. 11. - 15:01:49 »

ati: több fps
dzsíforsz: szebb anti-aliasing (élsimítás) és szebb anisotropic filtering
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2007. 10. 11. - 17:02:42 »

Köszi az infót. Utána néztem mélyebben a dolgoknak ... nagyon az Ati fele hajlok, mivel sokkal kissebb a CPU használata, illetve a képminőség sokkal jobb. A gond az Atival annyi, hogy nagyon, de nagyon nagy az ára az nVidia chipsetes termékekhez képest.
« Utoljára szerkesztve: 2007. 10. 11. - 18:17:11 írta Tupacko » Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2007. 10. 13. - 16:01:07 »

őőő :/

8800GTS = 90k
HD2900XT = 96k

és az ati az erősebb, de be kell vallani, az ati-nak nem jobb a képminősége, sőt, az élsimítása egyszerűen siralmas, ati élsimítása nagyon lassú, majd megpróbálom megkeresni azt a tesztet, csak sajna fogalmam nincs hogy keressek rá

ez egy msáik: http://www.firingsquad.com/hardware/ati_nvidia_image_quality_showdown_august06/page3.asp

de itt is nagyon jól látni
« Utoljára szerkesztve: 2007. 10. 13. - 16:06:51 írta Y@hOO » Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #4 Dátum: 2007. 10. 13. - 18:44:20 »

Nem tudom, egyelőre még nVidia párti vagyok, most is az van, de lehet át fogok térni.
Naplózva
Y@hOO
Új tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2007. 10. 14. - 09:21:55 »

ha ati megcsinálná ezt az élsimítást nagyon jó lenne, azon kívül meg veri nvidia-t, sokkal kiforottabb driverek, stb
Naplózva
hawkkk
Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2008. 08. 27. - 18:54:27 »

hát, sztem is az ati jobb videókártyák, nekem is az van, méghozzá Ati Radeaon 9600-as ami már egy 10000000 éves dolognak tűnik de simán viszi a pro streetet meg a cod 4et is Vigyorog
igaz, vannak bugok is vele (felhúzom a pro streetet full grafikára és akkor meg csak nem full grafikán jelenik meg Dühös Sír), de az fps 25-30 közöt mozog.
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #7 Dátum: 2009. 03. 16. - 17:32:26 »

Hát, ugyan már régi a téma,de azért egy jó tanács!

Gainward gyártmányú kártyát (Geforce-okat csinál) NE vegyen senki! Anno még amikor összeraktam ezt a gépet, én botor,ezt vettem...2 éve szívok vele, most untam meg..fél évente kártya kivesz,hűtő le,gépzsír elő,mert különben zúg és melegszik alapjárati 70 fokra!! De már úton van a kis Sapphire HD4830-as Ati-m..
Naplózva

Hutchington
Új tag
*

« Válasz #8 Dátum: 2009. 03. 17. - 07:08:48 »

Régen megszállottan ATI&AMD párti voltam. Most már teljesen mindegy. Bár ha azt veszed, megvette ugye az AMD az ATI-t, így ha veszel egy olyan gépet, ami AMD proci, AMD/ATI videókártya, és még egy AMD alaplap, akkor szerintem az legalább van olyan ütős, mint az Intel-Intel cuccok.

Én mostanában már nem törődöm az ilyenekkel, szépen fusson a fotósop, és támogassa az új ps fjúcsört, más nem kell, csak legyen egy stabil vas. Jelenleg egy DELL Optiplex GX280 tower-el nyomulok, dzsíforsz 6600-al.

Ha jól tudom, adobe pont az nvidiával állt össze, amikor kifejlesztették az új 3d gyorsítást ps cs4-ben.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2009. 03. 17. - 10:18:54 »

Markafuggetlenul, vannak hibas termekek. Lattam hibas Dell notebookot is (megvasarlastol szamitott ket napon belul elszallt a DVD iro) es lattam jol menu Acer-t is. Alapbol a Gainward eleg jo kartyakat gyart tudtommal (amugy Ati-kat is, nem csak nVidiakat). Nem felso kategoria, de nem is az alja. A hutest altalaban kulsoleg vasaroljak, pl. a Sapphire a Zalman-tol vasarol. (nekem is Sapphire van amugy).

Intel vs. AMD ... volt mindekettom, tobb fele alaplap, tobb proci: Intelre szavazok!

[off]Hutchington: magyarul kerlek Mosolyog[/off]
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #10 Dátum: 2009. 03. 17. - 10:42:14 »

Én is Intel párti vagyok inkább prociban Kacsint

Hutchington: Most nekem is egy 6600 GT-m van...és azért képes néha kb 4 év után beadni a derekát egy izzasztóbb melónál Mosolyog Meg már 4 éves a drága..tényleg a végét járja...

Tupacko: a Gainward-okkal nem csak én szívok..több fórumon olvastam,hogy nagyon gond van a hűtésükkel,10/6 arányban..az azért eléggé kellemetlen..lehet,hogy te pont a 4es szekcióban vagy, te mázlista Vigyorog Amúgy tény,ha a hűtést nem nézzük,tényleg jó kártya Mosolyog És nem mindegyik Sapphire van Zalman hűtővel szerelve tudtommal. (Amúgy pont az előbb kaptam az sms-t,hogy megjött a boltba a kártya, úgyhogy majd írok róla tapasztalatot Kacsint
Naplózva

lowert
Tag
**

« Válasz #11 Dátum: 2009. 03. 17. - 15:34:06 »

Sziasztok!

Processzorkérdésben nekem más a választás,
IBM PowerPC vs Intel, de akkor is Intel! Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #12 Dátum: 2009. 03. 17. - 20:35:05 »

Nem mennek bele a reszletekbe, az Intel vs. AMD csata es Intel vs. IBM Power PC kulonbsegbe, de annyit hozzafuznek, hogy nem egy kategoria (Intel es AMD architektura nagyon hasonlo, IBM PowerPC teljesen mas felepitesu, mas az instruction set, stb. - ket eve ezeket a szepsegeket tanuljuk egyetemen: felepites, logika, stb.)

Nem Gainwardom van, ahogy mondtam, hanem Sapphire-om es a tobbseg Zalman hutesu. Vegulis a Zalmannal annyit akartam erzekeltetni, hogy minosegi hutorendszer (legyen az aktiv vagy passziv hutes, levego vagy folyadek, stb.)
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #13 Dátum: 2009. 03. 17. - 21:41:29 »

Hm..nem tudom miért emlékeztem egy pillanatra úgy,hogy Gainwardod van,pedig írtad is,hogy nem Vigyorog

Közben beszereltem már a kis drágámat Mosolyog Idáig 100%-ig meg vagyok vele elégedve:) írtam is egy postot róla Mosolyog Tud valaki valami "kínzó" dolgot,hogy megnézzük, hol melegszik?Mosolyog Benchmark-ozni nincs kedvem Mosolyog
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #14 Dátum: 2009. 03. 18. - 09:46:34 »

Ahogy a blogodon is irtam, hasznald egeszseggel! Mosolyog
Benchmark, 3D render, kemeny jatek, bar szerintem nem lesz gondod vele, egy darabig biztosan nem Kacsint
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #15 Dátum: 2009. 03. 18. - 18:26:19 »

Gondom szerintem se lesz, inkább a hőfok-zajszintre lennék kiváncsi...de azt hiszem, megnézem ma..kezdésnek egy kis NFS Undercover-rel...Mosolyog
Naplózva

Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: