WebPillangó főoldal
Oldalak: [1] 2   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Flash  (Megtekintve 17090 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 11. 19. - 22:02:04 »

Flashes témák, ide-ide ...  Kacsint
Naplózva
takosattila
Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2007. 12. 23. - 12:00:26 »

Karácsonyra, ha minden jól megy, akkor a Jézuska hoz nekem egy Flash és PHP kezdő könyvet, így legalább konyítani tudok a témához.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2007. 12. 27. - 09:45:35 »

Jó tanulást!
Naplózva
totti
Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2008. 02. 13. - 17:19:31 »

az a kérdésem lenne hogy ilyen flashszerű hírpanlet hogyan lehet csinálni (pl. samsungsport.hu) és ezt összekötni Cutenews híríróprogival. esetleg ha egy tutorialt tudnátok adni (nembaj ha külföldi) azt megköszönném
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #4 Dátum: 2008. 02. 13. - 18:11:26 »

Nos, rég volt, hogy flashsel foglalkoztam, de nagy vonalakban még tudom Vigyorog Szóval, az adatokat egy XMLben fogod átvenni, majd azt azXMLt feldolgozod. Pl. tartalmazza a képet és egy rövid szöveget. Készítesz minden képből és szövegből egy egy mozit, majd a legelső képet kiteszed nagyba, pl. főmozinak. Majd, ráírod a szöveget (végülis csak megjeleníted). Az alsó sorban egymás után helyezed a kisméretü képeket, és egy akcióval látod el őket, hogyha fölé görget a látogató, akkor válljon az adott mozi a főmozi és jelenjen meg az ő szövege. A megvalósításhoz minden képpen kell Action Script.
Naplózva
Ochoa
Új tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2008. 11. 11. - 20:04:10 »

Hi!
Elkezdtem tanulni flash egy ideje, de megmondom öszintén fogalmam sincs hogy csinálják a mozgó gomboknak azt a részét mikor leveszem a kurzort és csinál egy mozgás. Pl. ellentétjét mikor ráteszem.
Remélem kapok valami okos választ. Köszi előre.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #6 Dátum: 2008. 11. 12. - 15:52:00 »

Csak linkkel tudok szolgani:
http://www.echoecho.com/flashbuttons.htm

Sok sikert!
Naplózva
Tas
Új tag
*

« Válasz #7 Dátum: 2008. 11. 23. - 14:47:39 »

Halihó,

egy nagyon egyszerű gomb animálás:

1, Hozz létre egy flash mozit.
2, Hozz létre egy téglalapot (mindegy mekkora).
3, Jelöld ki a téglalapot a selection tool-lal.
4, Nyomj F8-at a kijelölt téglalapon vagy jobb klikk->Convert to symbol
5, Felugro ablakban: Name->mindegy, Type->button, Registartion->minegy (most még), klikk OK.
6, Az elkészült gombon duplaklikk, a timeline-on látod az eseményeket most legyen a down.
7, Jelöld ki, jobb klikk insert keyframe (F6) utána a Free Transform Tool-lal méretezd át vagy szinetzd át mindegy mi csak más legyen
8, Menj vissza a fő jelenetbe (scene1).
9, Futtasd a mozit CTRL+ENTER
10, Kattincs a téglalapra, ha mindent jól csináltál, akkor kattintáskor az általad modosított téglalp fog látszódni.

Az egér a gomb felett, akkor ugyanez a procedura csak az over képkockára. Ez a leírás a Macromedia Flash program használatát mutatja.
Ha érdekel mutathatok majd actionscript-es verziót is. Szívesen segítek, jó az oldal!

Sok sikert.

Üdv: Tas
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #8 Dátum: 2008. 11. 23. - 18:30:44 »

Köszönöm a leírást! Esetleg ha van kedved és leírnád részletesen kibontva a művelet lépéseit és ilusztrálnád néhány képpel, szívesen kitenném az oldalra is. Természetesen a te neved és weboldaladdal együtt!
Naplózva
Tas
Új tag
*

« Válasz #9 Dátum: 2008. 11. 23. - 21:13:31 »

Halihó,

nem vagyok egy mágus, de összehoztam egy kis "leckét", remélem hasznos lesz.

1. Nyiss egy új mozit és hozz létre valami gomb félét, mint a képen.

2. Jelöld ki a "gombot" és jobb klikk -> Convert to Symbol (F8). A felugró ablakban: Name: gomb Type: button Registration: közép

3. Nyisd meg a létrehozott gombot (duplaklikk a gombon). Kattincs az over framere, jobb klikk -> Insert Keyframe (F6).

4. Oké, a Selection Tool(V) -lal jelöld ki a gomb hátterét, de közben az over frame legyen kijelölve. Csinálj valami hasonló szinezést, mint a képen. Én a színátmeneten vettem vissza egy kicsit. Ez akkor fog látszodni, amikor az egér a gomb felett van.

5. Most pedig a down framen csináld meg ugyanazt, mint az over framen (insert frame, jelöld ki) és csinálj valami harmadik szinátmenetet ez akkor fog megjelenni amikor kattintasz a gombon.

6. Menj vissza a fő jelenetbe és ments el a munkád. CTRL+ENTER teszeld a movie-t, ha mindent jól csináltál akkor valami hasonlót kell látnod mint ITT .

Kirakhatod ha úgy gondolod, hogy jó lesz így. Weblapom nincs, ami van az csak tárhely  Kacsint

Üdv: Tas

--
A teljes leírást itt találod: flash leírás
« Utoljára szerkesztve: 2008. 11. 24. - 18:21:53 írta Tupacko » Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #10 Dátum: 2008. 11. 23. - 23:28:26 »

Köszönöm! Holnap meg is fog jelenni a leírásod alapján készült bejegyzés!
Naplózva
Steven

Új tag
*

« Válasz #11 Dátum: 2009. 08. 10. - 22:34:58 »

Bármi jöhet?
Hasznos linkek,flash tutorialok, stb. Nem csak kezdőknek?
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #12 Dátum: 2009. 08. 12. - 18:55:42 »

Onmagaban egy linket nem tudok publikalni, de ha keszitesz pl. 5 link, ahol megtanulsz Xet, A 10 legjobb Flash tutorial magyarul, stb leirasokat, 5-10-15 linkkel es a linkekhez rovid leirast is fuzol, hogy mi es miert jo a link altal mutatott oldalon, azt szivesen fogadna a WebPillango hallgatosag Mosolyog Leirasok is johetnek, persze!
Naplózva
Steven

Új tag
*

« Válasz #13 Dátum: 2009. 10. 18. - 22:14:59 »

Hali! Kellene egy kis inspiráció, hogy mi legyen a következő flash tutorial. Ötletek?
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #14 Dátum: 2009. 10. 19. - 17:20:17 »

Szerintem valami egyszerűbb leírásokkal kellene kezdeni, pl:

- egyszerű galéria, fade in, fade out, blur effektekkel képváltásra vagy hasonló
- saját egérmutató
- bevezető az Action Scriptbe/Action Script gyorstalpaló

Köszönöm a flasht tanulni kívánó olvasók nevében is!

(Amennyiben igényled, hogy elkészítsem a profilod, szükség lenne egy két infóra. Nézz rá a http://webpillango.org/leiras-kuldes/ bejegyzésre!)
Naplózva
Steven

Új tag
*

« Válasz #15 Dátum: 2009. 10. 19. - 21:16:47 »

Majd meglátom mennyi időm lesz rá. Nem kizárt, hogy csak linkeket fogok megadni ezekből kisebb magyarázattal. Tele van ilyen tutorialokkal a NET, csak jó helyen kell keresni őket.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #16 Dátum: 2009. 10. 19. - 21:57:26 »

Egy jo linkgyujtemeny is aranyat er Mosolyog En tudom, hogy tele van veluk a net (mivel nincs?), de eleg keves a minosegi, alapos, magyar leiras. Szerintem ezt hianyolja a kozosseg (bar nem vagyok nagy flash szakerto, csak vonatkoztatok).

Udv,
Tupacko
Naplózva
Steven

Új tag
*

« Válasz #17 Dátum: 2009. 10. 19. - 22:56:27 »

Jól mondod. A magyar flash leírások nagyon minimálisan vannak jelen a net-en. Pedig megvan ennek a témának is a maga rajongó tábora, ami folyamatosa nő, lásd SWF. hu vagy Prog. hu.
Vannak egészen jó flash programozók is de, keveset vagy egyáltalán nem publikálnak. Elkészítik a maguk kis portfoliójukat és ennyi. A jó kis tippeket és trükköket megtartják maguknak, vagy bizonyos összeg ellenében talán szóba állnak az illetővel. Könyvből meg nem sokat tud megtanulni az ember. Egy tanfolyam, ami egészen tűrhető minőségben és szinten oktat, az meg túl drága.
De ennek ellenére maradok optimista. Nagyon kellene már egy olyan magyar weboldal ami az alapoktól a haladó szintig kimerítené a témát.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #18 Dátum: 2009. 10. 20. - 13:42:29 »

En sajnos abba kellett hagyjam a Flash-sel valo ismerkedest, mert nem lehet annyi fele "szakosodni", profi szintre kepezni magunk, amennyi fele dolog az embert erdekli. Termeszetesen az alapokat tudom, alap ActionScripttel (XML olvasas es animacio, s meg nehany aprosag).
Amennyiben ugy erzed, hogy megvan a megfelelo tudasod, hogy irj egy nehany leirasbol allo Flash sorozatot, szivesen helyet adok a WebPillangon az irasaidnak!
Naplózva
Steven

Új tag
*

« Válasz #19 Dátum: 2009. 10. 27. - 22:30:18 »

Aki ismerekedni szeretne az Actionscript 3-al annak csak ajánlani tudom Ducky ActionScript 3 blogját ill honlapját. http://as3blog.ducky.hu kezdetnek nagyon jó.
« Utoljára szerkesztve: 2009. 10. 27. - 22:33:25 írta Steven » Naplózva
Oldalak: [1] 2   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: