WebPillangó főoldal
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Weboldal népszerüsítés  (Megtekintve 7946 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2008. 02. 01. - 10:10:10 »

Téma, ahol a weboldal felfuttatásáról van szó!  Kacsint
Naplózva
un.

Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2008. 02. 28. - 10:40:28 »

ja énis sokat filóztam már ezen hogy vajon hogyan kezdjem meg az oldalam népszerűsítését mert eleinte "fúha mindent bele blogom lesz" -lelkesedéssel indultam a dolognak meg is csináltam és hoppá ki fogja elolvasni???

na akkor elkezdtem írtam pár bejegyzést és mentem fórumokra mások blogjaiba és felajánlottam a blogom hogy tekintsék meg aztán próbálkoztam még a www.blog.lap.hu -ra is de ott kritérium volt az egy hónap (már egy hónapja kell menni a blognak kb hetente 3 bejegyzés) aztán vártam ... eltelt az 1 hónap aztán sikeresen belinkeltem az oldalukra  Mosolyog most meg sok olyan blogot /weboldalt keresek ahonnan sok okosságot tudhatok meg és írhatok róla  Kacsint
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2008. 02. 28. - 14:32:17 »

Valóban, a linkgyűjtemények is jó forgalom szerzők, de csak egy bizonyos szintig. A jó tartalom, na az már igen Mosolyog Az hoz látogatóttöbbféle módon is: belinkelnek fórumokban, ha tetszik, amit írsz, megtalálnak a különféle keresőmotrok. Ha kommentelsz másoknál, az is hoz látogatót, bár öszintén szólva, csak azért, hogy látogatót szerezz nem érdemes kommentálni. Álltalában keresőmotor helyezésed nem javítod vele, mert vagy nem jelenik meg a linked hiperhivatkozás formájában, vagy nofollow van rajta.
Naplózva
hawkkk
Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2008. 08. 27. - 18:10:33 »

Szerintem is a tartalom van a hangsúj de, esetleg ha regisztrálsz toplistákba vagy bannert csereberélsz más honlapokkal  az is jó bolt lehet Vigyorog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #4 Dátum: 2008. 08. 27. - 21:32:26 »

Persze, jónak jó, csupán már annál okosabbak a Google és más kersők is, hogy olyan nagy figyelmet fordítanának a bannerforgató rendszereknek.
Naplózva
GothicGaben

Új tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2009. 06. 01. - 15:33:00 »

Anno mikor én elkezdtem "weblapokat" készíteni akkor ilyenekkel nem is törődtem, hát meg is lett az ára.
Azóta eléggé utána jártam és megosztom tapasztalataimat.
Nekem annyival könnyebb dolgom volt, hogy amit én készítettem oldalt nem igen volt versenytársam. Szóval elsőnek is amit tettem hogy ezzel a témával kapcsolatos link gyűjteményekbe elküldtem az oldal címét, metakat beírtam az oldalba, partneroldalakat kerestem. Itt az volt a cél, hogy az enyémnél nagyobb látogatottságú oldalakkal vettem fel a kapcsolatot. Nekem a menüm az kép de azt megoldottam hogy az oldal aljára minden menü linket beírtam szóval a robot tudott indexelni. És miután a google keresőjén első oldalra jutottam onnan mert automatikusan. Mosolyog

remélem tudtam segíteni másoknak.   
Naplózva
Hajdu_M

Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2010. 01. 20. - 23:12:56 »

Ezek a Meta adatok tényleg ennyire fontosak lennének? Mondjuk én működtetek egy oldalt, amin SG fórum adja a fő látogatottságot, igaz az oldal élete nagyon az elején van, 2-3 hónapja kezdtem, még nincs tartalom sajnos. Majd fokozatosan bővítem. bár főleg politika és vallás témakörben pötyög a fórum, de anélkül, hogy bármit is csináltam volna, ha beírom a google-ba, hogy  -önálló egyén- az én fórumomat adja első helyen Mosolyog) én is igen csodálkoztam rajta.

Ezeket a Meta adatokat hogyan kell megadni, hogy értelme is legyen foglalkozni vele?
Naplózva

A bölcs alkot, de művét nem birtokolja, cselekszik, de nem ragaszkodik, beteljesült művét nem félti, s mert magának nem őrzi, el sem veszíti.
Tao Te King
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2010. 01. 22. - 16:22:25 »

Mostansag mar nincs epp akkora fontossaga, de errol nagyon megoszlanak a velemenyek. A head reszbe kell irni.
Olvasmany:
http://en.wikipedia.org/wiki/Meta_element
http://searchenginewatch.com/2167931
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #8 Dátum: 2010. 04. 12. - 20:25:02 »

Üdv! Én is már egy jóideje foglalkozom weblapkészítéssel, és be kell valljam, hogy valójában nagyon nehéz meggyőzni az embereket, hogy pont a "te" oldalad nézzék, a sok másik közül. Eleinte, amikor elkezdtem, én sem azzal törődtem, hogy ki fogja nézni, hanem csak csináltam magam módján, magamnak egy weboldalt. Később egy barátom tanácsára - akinek mellesleg szintén van weboldala - fórumot kezdtem üzemeltetni. A fórum szép is, jó is, hoz látogatókat, de sok időmet elvette. Ebből kifolyólag úgy döntöttem, hogy megszüntetem, és inkább egy "sima" weboldalam lesz. Mamár egyáltalán nem hajtok a látogatókra, csak néha-néha szerkesztem az oldalam, de mindig ott van, és elérhető.
Ez még nyár folyamán történt, és év elején jött nem egy üzenet, az oldallal kapcsolatban, hogy milyen jó és lesz-e rajta ez vagy az. Nos, ez igazán meglepett és érdekes, hogy amikor még anno látogatókat szerettem volna nem nagyon voltak, most pedig vannak és ráadásul még írnak is. De véleményem szerint nem a látogató a lényeg, hanem a weboldalad és főleg annak tartalma! Kacsint

(urban: Szép a blogod és sok hasznos dolgot találtam rajta.)
Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2010. 04. 13. - 19:48:17 »

Ne haragudj, de nem egeszen ertelek. Mit er a tartalom, ha nincs aki elolvassa, megemessze azt? Mosolyog Valami celod csak van azzal, hogy kozzeteszed azt a tartalmat. Ha nem reklamozod az oldalad, az egy dolog, de hogy ne akarnad, hogy olvassak ... ez mar kisse ellentmond a weboldal es onmagaban az internet gondolataval is.
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #10 Dátum: 2010. 04. 19. - 18:24:06 »

Azt hiszem félre értettél. Én nem azt mondtam, hogy nem kellenek látogatók, hanem azt, hogy nem akarok lenni látogató-hajhász, hatásvadász. Persze, látogatók kellenek, de én nem úgy gyűjtöm be őket, hanem én azt szeretném, hogy ők maguktól jönnek. Rátalálhatnak az oldalamra a Google-ből vagy egyéb helyekről.
Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
lowert
Tag
**

« Válasz #11 Dátum: 2010. 04. 25. - 00:24:19 »

És ahhoz, hogy rátaláljanak a Google-ből, vagy egyéb helyekről, ahhoz egy olyan pontra kell eljutni, amire te azt mondtad, hogy nem akarod csinálni. A google csak akkor ad ki találatnak, ha szuper-releváns vagy és a konkurencia is úgy gondolkozik, ahogy te. Amit mondtál, az teljesen ellentmondásos, hiszen ahhoz, hogy a Google-ből jöjjenek a látogatók, SEO-zni kell. (white hat, black hat, ez most nem lényeg, mindkettőhöz energiabefektetésre van szükség.) Semmi sincsen ingyen, legyen a fizetség pénz, munka, netán tapasztalat (ez utóbbival duplán jól jársz).
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #12 Dátum: 2010. 07. 13. - 21:51:35 »

Úgy értem, hogy az alapvető látogatottságom már megvan, sok találat van a Google-ban az oldalamról és mindig ott van a legelső találatok között. Nekem ez így speciel kényelmes dolog, hiszen nincs túlzottan sok időm a weboldalszerkesztésre, de van egy stabil és bő és időtálló tartalom, amit a látogatók rendszeresen nézegetnek.

Ezért mondtam, hogy nem hajtok a látogatók számára. Mosolyog
Naplózva

lowert
Tag
**

« Válasz #13 Dátum: 2010. 07. 14. - 13:08:10 »

Mert szerencses vagy, es mar vannak latogatoid Mosolyog De vegeredmenyben igy is megdolgoztal a latogatoidert...
« Utoljára szerkesztve: 2010. 07. 14. - 13:10:55 írta lowert » Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #14 Dátum: 2010. 07. 15. - 09:49:17 »

Igaz, sokat kellett dolgoznom a látogatókért, de megérte. Nem félek én a munkától! Mosolyog
Naplózva

Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: