WebPillangó főoldal
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Pályaválasztás  (Megtekintve 9088 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2008. 03. 16. - 14:26:51 »

A bemutatkozás topicban merűlt fel "erőteljesen" a pályaválasztás problémája. Ebben a témakörben a pályaválasztás nehézségeit, az egyes szakmák előnyeit és hátrányait szeretném, ha megvitatnánk!
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2008. 03. 16. - 15:30:13 »

szvsz jó kis téma, bár nemhiszem, hogy egyhamar kell írnom ide  Vigyorog
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2008. 03. 16. - 21:42:15 »

Már megtetted. Mosolyog No, de megkérek mindenkit, hagyjuk a hasonló ha-nem-tudok-mit-írni bejegyzéseket az offtopicba.
Naplózva
kovger

Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2008. 03. 19. - 15:14:54 »

Gondolkoztam, és én magamnak gondoltam egy mezőgazdasági iskolát.
Úgyis van egy tanyánk több mint 1 km hosszú, plusz szeretem az állatokat és van nagyon sok ilyen élőlényünk  : Mosolyog .
Ezen belül az állatorvosira is gondoltam.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #4 Dátum: 2008. 03. 19. - 16:33:39 »

Az első reakcióm ez volt: -Meg kell kérdezem Gergőt, ha véletlen nem a bátyám Vigyorog Nos, ez az első reakció azért történt, mert a bátyám is mezőgazdaságban foglalkozik (szabadidejében) és állategészségügyi képzése is van (a volt munkahelye azzal volt kapcsolatos). Sajnos nem tudok mit hozzáfűzni megélhetőségi szempontbol, mivel nem vagyok teljesen tisztában a Magyarországi mezőgazdaság mai állásával, bár sok jót nem hallani. Azt viszont bizton állíthatom, hogy az állatorvos tudomány egy gyönyörű és egyedi dolog. Bár nehéz, de érdekes és szép ágazata az orvostudománynak, és könnyen a szívéheznő annak, aki szereti az állatokat. Amennyiben meglehet élni mezőgazdászkodásból, én csak támogatom az ötletet (nekem több rokonom is él mezőgazdálkodásból, igaz, már inkább menedzselésből).
Naplózva
kovger

Új tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2008. 03. 19. - 20:08:05 »

Ennél többmindent is elfogok végezni, hogy majd egyszer ne érjen ˝meglepetés˝.
Egy pár amit még gondoltam: média szak(riporter,bemondó meg ami belefér.) infomatika.
Eddig ez a három amiben gondolkoztam. De megpróbálom lassan mindet elvégezni.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #6 Dátum: 2008. 03. 19. - 23:58:57 »

Helyesebb, ha több mindenhez értesz, de csak egy, maximum két dologról van jó papírod, mivel hanem fennállhat a túlképzettség problémája. Ez az eset viszont a ló másik oldala és szintén nem találsz vele (jó) munkát.
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #7 Dátum: 2008. 09. 27. - 21:40:24 »

Én szerintem programozó szeretnék lenni ^^. Esetleg grafikus (többiek szerint kézzel egész jól tudok rajzolni...)
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #8 Dátum: 2008. 09. 28. - 00:10:18 »

Bármivé is válsz, sok sikert hozzá!
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #9 Dátum: 2008. 09. 28. - 08:21:50 »

Köszi Mosolyog
Naplózva
pepe0521
Új tag
*

« Válasz #10 Dátum: 2010. 09. 21. - 21:48:42 »

Sziasztok!

Én programozó szeretnék lenni azért mert egyszerűen imádom mindent ami vele jár, igaz még tanulom és szerintem egész életem végéig mindig tanulni fogok valami újat ebben a szakmában.

Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #11 Dátum: 2010. 09. 23. - 19:50:09 »

Sziasztok!

Én nem szeretnék számítógéppel foglalkozni, ha lehet. Pontosan még nem is tudom, hogy "mi akarok lenni, majd ha nagy leszek". Talán történelemmel, rajzzal vagy biológiával foglalkoznék, még arra is gondoltam, hogy valamilyen hasznos szakmát tanulnék, például asztalos vagy vízvezeték szerelő... De az biztos, hogy ha majd nagy leszek, kisfiú akarok lenni. Mosolyog
Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #12 Dátum: 2010. 09. 25. - 11:40:09 »

Odin, sok sikert az elethez Mosolyog
pepe0521, majd akkor tudod igazan eldonteni, hogy mivel jar a programozas, ha egyetemi hallgato leszel. 20% programozas, 80% papirmunka Bibííí De termeszetesen, sok kihivassal talalkozhatsz. Ha szerted, mindenkeppen valasz valami szamodra megfelelo szakot, amikor az egyetemeket veszed szemugyre.
Naplózva
pepe0521
Új tag
*

« Válasz #13 Dátum: 2010. 09. 26. - 11:54:18 »

Tupacko köszi PLC programozó a szak
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #14 Dátum: 2010. 09. 27. - 21:35:49 »

Odin, sok sikert az elethez Mosolyog

Köszönöm szépen, majd igyekszem, amint tudok. Egyébként azt is tervezem, hogy hobbiból íróként is tevékenykednék. Eddig már értem el kisebb-nagyobb sikereket e téren és szeretem is csinálni. Aki kíváncsi és van kedve hozzá, elolvashatja a novellámat a http://karcolat.hu/irasok/egyeb/odin/indianora címen.
Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #15 Dátum: 2010. 10. 05. - 20:29:03 »

Koszonjuk, hogy megosztottad. Erdekesnek tunik Mosolyog
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: