WebPillangó főoldal
Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Wordpress  (Megtekintve 46775 alkalommal)
Csiga
Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

Csúszómászó

« Válasz #20 Dátum: 2008. 05. 02. - 08:52:39 »

Nos, akkor essünk neki Mosolyog

Belépsz a kezelőfelületre, megnyitod a saját adatbázisod (esetedben jana93 lesz a neve). Eddig szerintem tiszta Mosolyog

Ezután a felső csíkban találsz egy olyat, hogy Export. Katt rá, és megjelenik egy új ablak.

Itt alapból ki van jelölve az összes tábla, alapértelmezetten minden jó. Alul találsz egy olyan gombot, hogy Végrehajt, erre kattintasz, kapsz egy új lapot, ahol van egy kis rész ami tele van írással, nah ezt kell neked kijelölni, másolni majd a másik helyen beimportálni. Érdemes ilyenkor egy fájlba elmenteni ami a vágólapon van, szerintem ezt tedd is meg mindenképp.

Nah lássuk az importálást Mosolyog

Az export gomb mellett van egy import is, erre kattintasz. Van egy olyan mező, hogy szövegfájl helye, oda betöltöd az előzőleg lementett fájlod, majd ráböksz a végrehajtra.
Vársz egy kicsit és már kész is van az adatbázis átmentése.

Sok sikert Mosolyog

Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #21 Dátum: 2008. 05. 02. - 11:59:50 »

Egeszsegesebb exportalni az adatbazis direkt WordPressbol, hogy valoban csak a kello dolgokat exportalja (es ne a domain es szerverfuggo beallitasokat is). Ezt kovetoen telepiteni egy uj wordpresst, ott importalni az korabban exportalt (altalaban XML) irasokat es hozzaszolasokat. Majd a feltoltott fajlokat is at kell masolni a megfelelo mappaba. Tokeletes migralasi eszkozrol nem tudok, csak ha kezzel nekiall az ember es tovabb finomitja az athelyezett blog adatbazisat.
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #22 Dátum: 2008. 05. 02. - 18:14:49 »

WordPressből importáltam, és működik, köszönöm! Most látok neki a saját sablonomhoz, remélem sikerül!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #23 Dátum: 2008. 05. 02. - 19:10:17 »

Szívesen! Sok sikert!
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #24 Dátum: 2008. 06. 07. - 17:16:17 »

Szeretném beüzemelni egy HTML kinézetbe a Wordpresst, hogyan lehetséges ez? Úgy, mint itt: http://snowangel.funny-tomato.com/
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #25 Dátum: 2008. 06. 07. - 19:42:20 »

Nos, le kell kódolni, mint egy Wordpress sablont. Erre a legtöbb információt a hivatalos Wordpress oldalon találod http://codex.wordpress.org/Templates illetve az oldalon is volt szó Wordpress sablon készítéséről, itt találsz egy rendezett minilinkgyűjteményt a témában: http://webpillango.org/2008/04/20/webdesigner-csemege/

Címek:
    * Wordpress sablon készítése (első rész)
    * Wordpress sablon készítése (második rész)
    * Speciális Wordpress sablon fájlok
    * Wordpress kondicionális függvények

Továbbá én szoktam tanulmányozni letölthető sablonokat is, hogy jobban megismerjem a Wordpress sablon állományokat. A kommentek részének boncolgatásáról (angol nyelű) itt olvashatsz jó anyagot:
http://nettuts.com/news/unraveling-the-secrets-of-wordpress-commentsphp-file/

Csak ügyesen Mosolyog
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #26 Dátum: 2008. 06. 07. - 21:07:49 »

Ez könnyebb, mint gondoltam! Már majdnem kész vagyok, csak a linkekkel van egy kis gond, nem jó helyen vannak. Hogy tegyem őket a helyükre? Vigyorog

Erre gondolok: http://jana93.atw.hu/wordpress-2.5-hu

A design egyszerű, de legalább az enyém! Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #27 Dátum: 2008. 06. 08. - 09:00:17 »

Huha, ehez az oldalhoz azért kell szem, hogy elolvasson az ember valamit. Nagyon erős színeket használsz. A fejléc linkek meg szerintem így vannak jól, picitt feljebb csúszva, designos és nem ront az összhatáson, illik a fejléc képhez, mivel az sem egy szabályos, szögletes, helyzetben van. Szerintem nem a linkeken kell változtani, hanem valami szép színeket találni, ami nem rontja a látogató szemét.
Nézz meg egy néhány CSS galériát, biztosan találsz szép színeket! Ja, és gratulálok, sikeresen átalakítottad az alap Wordpress sablont Mosolyog Szvsz, mindenki így kezdi, csak így tovább.
P.S.: írd át a megfelelő képpen a style.css elején lévő információkat, hogy a jelenlegi sablont te készítetted az alap sablonra építve.
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #28 Dátum: 2008. 06. 08. - 09:33:13 »

A vörös alapra gondolsz, hogy alakítsam át? Igen, már én is megbarátkoztam a feljebb csúszott menütől, nem is olyan rossz =) A betűk színét alakítottam, most már csak az "Olvass tovább" link nem olvasható, de nem sikerül átírnom... :S
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #29 Dátum: 2008. 06. 08. - 11:16:05 »

A színeknél azok társítására gondoltam. A vörös nem talál a fekete/kék párral, mert olvashatatlan eredményt kapsz. Kis szövegeknél, valami fontosnál megvan a kellő hatás, mivel hivalkodó, de nagy szövegeket nem lehet elolvasni ennyire távolálló színek közt.
Az osztály, ami az olvass tovább szöveget formázza a következő: more-link A CSSbnen találod meg, vagy ha nincs, akkor definiáld és add meg a neked tetsző formázást Mosolyog
Naplózva
Jana

Új tag
*

« Válasz #30 Dátum: 2008. 06. 08. - 11:52:31 »

Nálam már nem fekete-kék... more-linket beállítom, de az egész szöveget olyanná teszi, mint a linket. Nem tudom megcsinálni. :S
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #31 Dátum: 2008. 06. 08. - 14:20:15 »

Őszintén szólva nem találtam meg a .more-link osztály formázást a CSSben, szóval így az alap link, kék, színét csatolja az "olvass tovább" linkhez is. Ha viszont még rászánsz a saját sablon készítésére néhány napot, biztosan megtalálod a módját, hogyan érd el a kívánt eredményt.
Naplózva
codee47
Új tag
*

« Válasz #32 Dátum: 2008. 09. 05. - 10:03:38 »

Nálam már nem fekete-kék... more-linket beállítom, de az egész szöveget olyanná teszi, mint a linket. Nem tudom megcsinálni. :S

Tudom hogy régi már a kérdés de még hátha használ valakinek! Keresd meg ezt a részt az index.php-ben:

Kód:
<div class="entry">

<?php the_content(olvasd_tovább);?>

</div>

A class="entry" hivatkozik a formázásra a css-ben.Keresd meg az entry- a css-ben és ezt formázd!
Add hozzá a következő részeket:

Kód:
a.entry:link {color: #FF0000}     /* link */
a.entry:visited {color: #00FF00}  /* látogatott link */
a.entry:hover {color: #FF00FF}   /* egér fölötte link */
a.entry:active {color: #0000FF}   /* aktív link */

Így jónak kell lennie, írd át a színkódokat a neked megfelelőre!
Naplózva
codee47
Új tag
*

« Válasz #33 Dátum: 2008. 09. 05. - 10:11:05 »

Nekem is lenne egy kérdésem. Tupacko remélem tudsz segíteni. Amúgy grat az oldalhoz, nagyon pofás lett, gondolom nem egy hét alatt készült el Mosolyog
Szóval a gondom az, hogy a saját fejlesztésű sablonomban szeretném ha 2 sidebar lenne.
Alapból így nézett ki a sidebarom 1 oldalsávval:

Kód:
<div class="sidebar">

<ul>
<?php if (function_exists('dynamic_sidebar') && dynamic_sidebar()) : else :?>
</ul>

<?php endif;?>

</div>

Erre a megoldásra gondoltam de nem működik:

Kód:
<div class="sidebar">

<ul>
    <?php if (function_exists('dynamic_sidebar') && dynamic_sidebar(1)) : else :?>
    <?php if (function_exists('dynamic_sidebar') && dynamic_sidebar(2)) : else :?>
    </ul>

<?php endif;?>

</div>

Ha külön <ul> tag közé teszem akkor sem jó, ezt a hibaüzenetet kapom a sidebar helyett:

"Parse error: syntax error, unexpected $end in /home/webuser/c/codee47/codeedesign.hu/blog/wp-content/themes/codeetemplate/sidebar.php on line 14"

A blog wordpress 2.6.1! Remélem találunk megoldást!?

Üdv, codee47
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #34 Dátum: 2008. 09. 05. - 13:31:24 »

A többoszlopos, dinamikus oldallécre itt egy példa. Ez egy nagyon jó leírás (angol): http://www.divitodesign.com/2008/09/multiple-sidebars-with-wordpress-widgets/

A Janának írt CSS kód viszont sántít. Helyesen így nézne ki:

Kód:
a.entry, a.entry:link {color: #FF0000}     /* link */
a.entry:visited {color: #00FF00}  /* látogatott link */
a.entry:hover {color: #FF00FF}   /* egér fölötte link */
a.entry:active {color: #0000FF}   /* aktív link */

A gond az, hogy az a.link nem a össze típusú hiperhivatkozásra vonatkozik, csupán a "link" típusuakra.
Naplózva
codee47
Új tag
*

« Válasz #35 Dátum: 2008. 09. 05. - 15:01:54 »

Köszi a tippet működik.
Naplózva
codee47
Új tag
*

« Válasz #36 Dátum: 2008. 09. 08. - 19:16:25 »

Köszönöm a tippet sikerült megoldanom. Lenne egy másik kérdésem is. Saját sablont készítek, saját css-el, mint már írtam. A bejegyzésekbe beszúrt képeket nem jól jeleníti meg a sablon, a szöveg a kép alján kezdődik. Azt szeretném tudni, hogy a képeknek kell e külön css formázást adni vagy a bejegyzés írásakor kellene használnom valamilyen parancsot?

Előre is köszönöm!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #37 Dátum: 2008. 09. 09. - 11:41:33 »

Amikor beszúrod a képet, állítsd be, hogy melyik oldalhoz igazodjon. A kép alapból blok elem, így magakörül "tisztogat" Mosolyog Sablonból is megoldhatod, ha a képeknek beállítasz valami speciális osztlyt, amit majd CSSből formázol.
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #38 Dátum: 2008. 10. 13. - 21:11:53 »

Sziasztok!
Elkezdtem csinálni egy blogot, de ott elakadtam, hogy amikor nincs fejléc, akkor a sidebar jó helyen van (a jobb oldalon), de amint beteszem a fejlécet (275px*959px), akkor átcsúszik a másik oldalra, és ezt szeretném elkerülni. A kódrészlet (style.css):

Kód:
#cup {
float:left;
background:url(images/header.png) no-repeat;
height:275px;
width:959px;
margin-top:26px;
}
kösz a figyelmet Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #39 Dátum: 2008. 10. 14. - 16:03:00 »

Ez több, mint valószínű azért történik így, mert a header kiszorítja a helyéről az oldallécet, ami kénytelen lesz alább csúszni. Mivel ballra lebeg, így balra fog igazodni. Ha jobb oldali oldalléc kell, állítsd a float:left-et, float:right-ra.
Ha továbbra sem működik, add meg az URLt, ahol megnézhetem.
Naplózva
Oldalak: 1 [2] 3 4 5   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: