WebPillangó főoldal
Oldalak: [1]   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Webfejlesztői meglátások  (Megtekintve 4828 alkalommal)
GothicGaben

Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2009. 06. 03. - 12:01:02 »

weboldal galériákat naponta nézegetek ötlet alapnak tökéletesen jók de igazából én úgy vagyok vele hogy ha annak a személynek akinek készítem és tetszik akkor nincs gond a legbonyolultabb  designt is meglehet csinálni csak kell hozzá elé tudás, kreativitás. Az hogy egyszerű meg letisztult oldalak is kellenek jó persze aki olyant kér annak  mehet. De a fent említett munkák inkább csak csalogatóak mert ugyebár egy oldal designja megfogja az ember akkor már körülnéz és e mellé társul a megfelelő tökéletes tartalom akkor nyert ügye van az oldalnak. Szóval nem minden esetbe a letisztul egyszerű oldal a legjobb választás.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #1 Dátum: 2009. 06. 04. - 13:57:11 »

Ebben nagyon tevedsz Mosolyog A letisztult, atlathato oldal is oltozhet komplex grafikaba, mint pl. Nick La blogja: http://www.webdesignerwall.com/ Ez nem zarja ki a tenyt, hogy az oldal atlathato es ovlashato legyen. Az eltuloztt effekthalmaz harmonikusan ossze nem illo kavalkadja, az nem megy. Meglatod majd, ha azert irtad, amit irtal, mert fiatal vagy, akkor par ev mulva egyet fogsz erteni azzal, amit most irtam Vigyorog
Naplózva
GothicGaben

Új tag
*

« Válasz #2 Dátum: 2009. 06. 04. - 20:29:21 »

tudod én egyet értettem veled eddig is csak ha már innen nézzük kinek mi a letisztult oldal ? kinek mi a túl effektezett oldal. Szóval én azt mondom, hogy pont az a jó oldal ami tetszik a megrendelőnek ha ez letisztult legyen az ha ez túlcsicsázott akkor legyen az. Persze el kell neki mondani, hogy mit hogy érdemes csinálni de ha ő ragaszkodik akkor az a jó amit ő kíván. És ha valaki fiatal az nem jelenti azt hogy pár év múlva más hogy fogja látni a dolgokat.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #3 Dátum: 2009. 06. 05. - 11:19:18 »

Igaz, ami igaz ... sok hozza nem erto megrendelo van. En ugy vagyok vele, ha tul sokat okoskodik, akkor megmondom, hogy keressen olyat, aki sz*rt is kodol, de en nem fogok. Persze ez nem egeszen teljes, mert nem ebbol elek, mivel egyetemi hallgato vagyok ... de szerintem az igenyes, jo fejlesztok (legyen az grafikus, programozo, barmi), sosem maradnak annyira munka nelkul, hogy ne tudnanak szepen eldegelni Mosolyog Epp a minap lattam egy kimutatast, miszerint nagyon no a tendencia a jo design irant. Igazabol az volt a kimutatas, hogy az oldalak 25 szazalekat azert hagyjak el a latogatok, mert igenytelen a grafikai/esztetikai kivitelezes ... ebbol egyenese kovetkezik, hogy egy jo weboldal, legyen az ceges vagy magan szememlynek valo, egyertelmuen hasznalhato es kellemes kell legyen.
A korral viszont valtozik az ember. Ez teny. Biztos vagyok benne, hogy vannak dolgok, amiket 5 evvel ezelott maskent iteltel meg es arra is merget veszek, hogy 5 ev mulva ismet lesznek olyan dolgok, amiket maskent dolgozol fel (nem csak szakmai/hobbi teren, de az elet kerdeseiben is).
Naplózva
GothicGaben

Új tag
*

« Válasz #4 Dátum: 2009. 06. 05. - 12:31:10 »

ebbe a koros témába is igazat adok és természetes hogy máshogy láttam dolgokat de az hogy most pillanat 21 vagyok az nem jelenti azt hogy nem lenne bennem elég kreativitás... attól hogy valaki máshogy látja a dolgokat mondjuk 5 év múlva az nem jelenti hogy a jó irányba is ment.

A másik hogy valaki nem biztos hogy csak éldegélni akar hanem komoly vagyonra és szert akar tenni. Akkor már pedig mindent elkészít ha jó vagy nem. Egy két kész munkám van weboldalakból de én inkább csak a design felé veszem az irányt a programozás az nem az én világom. Meg nem is ez a munkám tanuló vagyok még szóval még várhat de jó lenne kis pluszt ebből szerezni. És ami nagyon bosszantó hogy egy két hülyeséget beszélek igenis sok olyan weblapszerkesztő designer van aki iszonyatos pénzeket  kérnek el a semmiért. És itt vagyunk mi akik olcsóbban megcsinálnák és abba is biztos lennék hogy igényesen de csak egy bibi van hogy nem tudják kik vagyunk. De majd eljön a mi időnk is.
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #5 Dátum: 2009. 06. 05. - 12:41:44 »

A "ha jó ha rossz" dolgot felejtsd el...hidd el, többet ér 1-2 JÓ munka, mint 3232 rosszabb...Ki kell forrnia egy bizonyos letisztult,de mégis igényes, egyedi stílusnak ahhoz, hogy ezzel tudj foglalkozni,és ami még fontosabb: rugalmasnak kell lenned, tudnod kell váltani több stílus között, mert enélkül nem fogsz tudni rendesen dolgozni. Mert más stílus kell mondjuk egy kisvárosi étteremnek, mint egy magánblog-oldalnak, vagy egy országos sport szövetségnek...Nagyon nehéz ezt megcsinálni, hogy naponta váltogatni..tudom, mostanában szerencsére elég sok különféle igényt kellett kielégítenem...
Naplózva

GothicGaben

Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2009. 06. 05. - 13:52:16 »

Mondom én ezt hobbiként végzem, csupán magam szórakoztatására. És ami az oldalam található "munkáim" vannak az csak izelitő hogy igen tudok ilyent is de még készül a többi. De az nem jön egyik napról a másikra. Van egy két oldal amihez persze közöm van mint például a http://dugulasharitas.hu vagy majd nemsokára készen levő mansonsite.hu (a jelenlegit teljesen én csináltam de változni fog) és majd az ssaw.hu amihez közöm lesz. Ez a három oldal merőbe más egymástól független. És még egyszer mondom én csak hobbiból csinálom, mert úgy érzem ha fejlesztem magam e téren még hasznomra is válhat. Mosolyog

ez ha jó ha rossz dologgal nem magamra utaltam és csak feltételezem. Persze többet ér egy két jó munka. De most ezt mond aki meg akar gazdagodni annak szerinted mi ér többet? Persze ha olyan a grafikus aki nem pénzhajhász és más nem is érdekli csak a jó munka akkor úgyse fog kiadni a kezéből mást csak jó munkát de amíg fel van hígulva ez a szakma addig sok olyan lesz aki inkább megcsinálja a sok rosszat sok pénzért mint egy két jót sok pénzért.  De ez mint feltételezés lehet hogy tévedek és csak én látom rosszul a dolgokat Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2009. 06. 06. - 13:10:49 »

Biztos vagyok benne, hogy hasznodra fog vállni ez a hobbi. Jómagam és még sokan mások is így kezdtük. Ma már nem tudom eldönteni, hogy hol a határ a hobbi webdesignerkedés és a hivatásosság közt. Az tény, hogy mindig is a webfejlesztés (design és programozás egyarányt) szerelmese voltam, de a szakmám, "fő profilom" az távolabb jár a webtől. Mérnök informatikus, ha jól fordítom a Computer Science-t. Webről keveset tanultunk, annál több hardware és software tervezést, mesterséges inteligenciát, elektronikát, grafikát, stb. Természetesen át lehet ültetni az így megszerzett tapasztalatokat webes fejlesztésbe is, mivel annak is vannak hardware igényei és a web is rég nem statikus oldalak halmaza, hanem komplex alkalmazások egyvelege.

Áthelyezem az elmúlt néhány bejegyzést egy ebbe a témába vágó témakörbe.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #8 Dátum: 2009. 06. 06. - 13:12:16 »

Ebben a témakörben elmondhatod, miként látod a webet. Mi a jó, mi a rossz. Bármi, ami a világhálóval kapcsolatos.
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #9 Dátum: 2010. 06. 28. - 23:36:53 »

Ami rossz a webbel kapcsolatban az az, hogy a retkes pénzemberek megvettek többszáz domaint, amin reklámokat parkoltatnak, és így elfogynak a lehetőségek... nem tudok se lowert.com-ot venni, se semmi hasonlót. Mert info-t nem fogok venni, az biztos, de $600-t sem fogok fizetni egy domainért.

A másik rossz a webbel kapcsolatban az az, hogy az emberek nem tudnak, vagy csak lusták helyesen írni. Legyen a környezet egy vendégkönyv, egy Youtube™ videó, vagy egy fórum. A legrosszabb a vesszők használatának teljes hiánya. A vesszők nem díszből vannak! A hangsúlyt segítik írásban érzékeltetni. Sokszor egy adott szöveg értelme pont attól függ, hogy hogyan hangsúlyozzik. Leírva pedig vesszők nélkül könnyen félreérthetőek vagyunk. És sokan még mindig nem veszik a fáradtságot, hogy nyomorult vesszőket írjanak a mondatba!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #10 Dátum: 2010. 06. 29. - 18:27:09 »

Nyugi, nem arra van a forum, hogy kitombold magad Bibííí Amugy igazad van Kacsint
Naplózva
lowert
Tag
**

« Válasz #11 Dátum: 2010. 06. 29. - 21:09:45 »

Bocs, azt hittem, hogy ez a topik amolyan gumiszoba alapokon nyugszik Mosolyog
Naplózva
Oldalak: [1]   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: