WebPillangó főoldal
Oldalak: [1] 2 3 ... 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Photoshop  (Megtekintve 121655 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Dátum: 2007. 09. 08. - 18:55:51 »

Minden, ami Photoshop!
Naplózva
Öreg homár
Új tag
*

« Válasz #1 Dátum: 2007. 10. 29. - 21:46:02 »

Sziasztok, segítséget kérnék ! Vettem egy Trust A/4 digitalizáló táblát.Minden működik rajta, beállítom a full területre,(ami 30,17cm x 22,5 cm) a saját tesztje teljesen jó, de a Corelban és az Illustratorban rajzoláskor nagyobb méretben rajzol, mint a minta. Általában kb. 50% -kal nagyobb mint az eredeti. Az arányok úgy látom pontosak.
A hozzádott programban alig lehet valamit állítani. Mi okozhatja a pontatlanságot? A Corelben állítsak valamit? A Corelhoz könyveket is vettem, a digit.táblákat pár szóval elintézik.
Előre is köszi a kedvességeteket!!!!!!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #2 Dátum: 2007. 10. 29. - 22:25:02 »

Sajnos nekem nem volt még szerencsém digitális táblához, de ha jól sejtem, te azt vártads, hogy az jelenjen meg és akkor méretben a képernyőn, mint amit te a rajztáblán rajzolsz. A valóság az, hogy az csak akkor jelenik úgy meg, ha a dokumentum, amit épp szerkesztessz, megegyzik a rajztábla méreteivel. Más esetben a kép mérethez igazodik, hogy tudd jobban kihasználni a rajztábla méretbeli adottságait.
Naplózva
Öreg homár
Új tag
*

« Válasz #3 Dátum: 2007. 10. 30. - 00:05:41 »

Köszi a választ! Lehet , hogy nem pontosan írtam le a problémát. A grafikai programokban vagy A/4 lapméretet állítottam be, megfelelő tájolással, vagy a tábla max. terület méretét írtam be.Ezek után vártam,hogy a táblán az egy centis vonal a monitoron is egy centi lesz. De valamiért a monitor A/4 lapján mindig 1,5 cm lett. Valamint ,ha a táblán a cerkát alulra tettem a feltételezett nulla koordinátához, az egér lement a lapról a start menühöz.Minden esetre mégegyszer köszi a választ, nagyon gyors voltál.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #4 Dátum: 2007. 10. 30. - 09:36:46 »

Lehet, hogy nincs mégsem rendesen kalibrákva? Amúgy az természetes, hogy ha lehúzod a rajzpad aljáig, akkor nem a dokumentum aljáig megy a mutató, hanem a képernyő aljáig, mivel egy egér helyettesítő eszköz, az egész képernyőt le kell födje.
Az 1cm, több cm gond két dolgoból is fakadhat, amire gondolok az, hogy vagy nem 100%os nagyítással nézed a dokumentumot, vagy a képernyőd felbontása nem bírja meg a nagy DPI-t, ezért nagyobbnak tűnnek a dolgok. Ajánlom, hogy rajzolj egy pontos négyzetet vagy hasonló geometria figurát és nyomtasd ki. Ha a lapon is nagy, akkor nem tudom, de ha a lapon jó, akkor a képernyőd a vétkes.
Naplózva
Öreg homár
Új tag
*

« Válasz #5 Dátum: 2007. 10. 30. - 15:50:36 »

Köszi a tippeket!
A grafikai program(akár Corel, akár Illustrator) A/4 lapján láthatóan sokkal nagyobb  helyet foglal el az éppen rajzolt objektum. A nagyítási % nekem is gyanús volt, ettől  független a dolog. Ha pl. egy 9x5 cm névjegyet körbe rajzolok, sokkal nagyobb lesz. Ha kijelölöm a művet, az állapot sor mutatja a méretét, ami az eredeti 150 %-a. Arányos átméretezéssel visszanyerhető az eredeti 9x5 cm méret.A kalibráció annyi, hogy egy ablakban megjelenik egy szálkereszt. Kattincs az ablak sarkához és húzd a keresztet oda. amekkora területet
szeretnél. Itt éppen az egyszerűség miatt, a Full Area méretet választottam. Ezen kívül egy másik ablakban  a cerka nyomásérzékenységét lehet csúszkával állítani.Itt a nyomás oké, és láthatóan a lap arányaihoz képest méretes a rajz is . De csak itt és külön programocska vagy felület nics a rajzoláshoz, csak a különféle programokban lehet használni. A monitorom egy régebbi 19" Belinea, lehet hogy ez nem jó?
Naplózva
Totya
Új tag
*

« Válasz #6 Dátum: 2007. 10. 30. - 22:56:53 »

Üdv Mosolyog Akkor nem mail, akkor fórum Mosolyog

Felülnézetből szeretnék 3d hatású háztetőt készíteni, de valami jófajtát. Ehhez kéne help.
A psd fájl, ameddig jutottam, az email címeden pihen.
Az így néz ki: http://kepfeltoltes.hu/071030/teto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A jobb oldala még csak-csak elmegy, a de a bal oldala nem tetszik.
4 részből áll, 4 layer.

Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #7 Dátum: 2007. 10. 30. - 23:24:45 »

Az nem ér, hogy levélben kérsz segítséget Mosolyog Azzal a fórumon senki sem jut új infóhoz.
A belinkelt kép szerintem elégjó, attól eltekintve, hogy a textura el van rontva a ház tetejéhez közeledve. A pereme szerintem egész jó, ahoz képest, hogy 2d felűl názet.
Konkrét segítséget most nem tudok nyújtani Szomorú
Naplózva
Totya
Új tag
*

« Válasz #8 Dátum: 2007. 10. 30. - 23:29:34 »

Igen, a textúra az maszatos, mert utólag még torzítással huzigáltam az elemeket. Ha rárakom újra, akkor oké lesz.
Igazából a bal oldalával nem vagyok kibékülve, de lehet, hogy hagyom a fenébe ...
Az az igazság, hogy teljesen láma vagyok a photoshop-hoz Mosolyog
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #9 Dátum: 2007. 10. 31. - 08:54:04 »

Szerintem eléggé rendben van. Amit megpróbálnék, hogy nem a két szélét sötétíteném be a ház bal oldali tetőzetének, hanem lentről fölfele, valahogy úgy esik az árnyék.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #10 Dátum: 2007. 12. 08. - 11:30:24 »

Nicsak, egy jó szótár!
http://www.tutorial.hu/letoltes/dl/konyvek/cs2_szotar_en-hu.pdf
--
Lehet készítek a segítségével (ahogy azt az időm engedi) egy egy on-line keres-talál szótárt, a gyorsabb fordításokért.
Naplózva
Jagereni
Új tag
*

« Válasz #11 Dátum: 2008. 01. 07. - 19:14:36 »

Azt szeretném megkérdezni,hátha tudja valaki,hogy Adobe Photoshop CS3-ban hogy lehet megváltoztatni egyes tárgyak színét?pl hajszínt? Zavart
Naplózva
AAron

Új tag
*

« Válasz #12 Dátum: 2008. 01. 07. - 21:07:31 »

gondolom egy layerne van és azon color overlay beállítás és olyan amilyet akarsz, vagy színt választasz és azután fodrászkodsz. Kacsint
« Utoljára szerkesztve: 2008. 01. 07. - 21:09:49 írta AAron » Naplózva

üdv.
Aaron
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #13 Dátum: 2008. 01. 07. - 23:44:01 »

Kell egy új réteg, aminek a Blend mode-ját megfelelően álítod be (attó függ, hogy mennyire világos/sötét a dolog, amit át szeretnél színezni), majd kiválasztod a színt és átfested. Lényegében az, amit az előttem szóló is írt, csak picivel részletesebben leírva.
Naplózva
Bambula
Új tag
*

« Válasz #14 Dátum: 2008. 01. 19. - 16:48:25 »

Sziasztok!
Az alábbi linkre feltöltöttem egy képet, amin van egy srác. Hogyan lehet egy sima képről ilyen vektor grafikus szerű képet csinálni? Miként lehet a főbb kontúrokat "megrajzoltatni" a photoshoppal?

http://kepfeltoltes.hu/view/080119/bambula_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A segítségeket előre is köszönöm!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #15 Dátum: 2008. 01. 19. - 17:24:50 »

Szerintem inkább retrós, de nem vektorok a srác feje. A lányok talán brushok, de nagyon kézzel rajzolt vektorgrafikának tünnek. Volt egy leírás a régi oldalamon, a mostani WebPillangón még nincs kész. Holnap szabadidőmben leírom, hogyan készítheted el.
Naplózva
AAron

Új tag
*

« Válasz #16 Dátum: 2008. 01. 19. - 20:19:57 »

Szia.

Ismerős brushokat fedeztem fel benne.
ecsetek: a virág, mögötte a karikák, a jobb felső rész, nők, hangjegyek, hangfal.
Ilyen brushokat rengeteg helyről, ingyen, le tudsz tölteni.
Az arc meg szerintem Filter/Sketch/Stamp-vagy Torn Edges és barátai.
De az nem brush.
Vagy ha ráért akkor meg rajzosította...
Naplózva

üdv.
Aaron
Bambula
Új tag
*

« Válasz #17 Dátum: 2008. 01. 19. - 20:30:24 »

Szerintem inkább retrós, de nem vektorok a srác feje. A lányok talán brushok, de nagyon kézzel rajzolt vektorgrafikának tünnek. Volt egy leírás a régi oldalamon, a mostani WebPillangón még nincs kész. Holnap szabadidőmben leírom, hogyan készítheted el.

Előre is köszönöm a segítséget és a leírást (ilyesmi fejet szeretnék csinálni csak a barátnőm fejéről).
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #18 Dátum: 2008. 01. 20. - 10:53:27 »

Elkészűlt a leírás: http://webpillango.org/2008/01/20/retro-kep-keszitese/
Jó retusálást Mosolyog
Naplózva
Bambula
Új tag