WebPillangó főoldal
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Photoshop  (Megtekintve 132007 alkalommal)
Steven

Új tag
*
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #160 Dátum: 2009. 08. 11. - 21:25:29 »

Valaki tudna adni egy tutorialt amivel ezt a hatást eltudom érni?
http://www.brusheezy.com/brush/1049-Party-Brushes
Hasonló tutorialnak esetleg ez is megteszi http://10steps.sg/photoshop/create-a-dramatic-car-speeding-scene/
Itt egyébként nagyon jó tutorialok vannak. Jó munkát. Kacsint
Naplózva
Jankec
Új tag
*

« Válasz #161 Dátum: 2009. 08. 12. - 03:42:36 »

Köszi, de sajnos itt nem nagyon találtam hasonló megoldást.
Engem leginkább az érdekelne hogy az alját és a tetejét hogyna lehet úgy megcisnálni ? h úgy világítson ?
Próbálkoztam h szín átmenetet rakok körvonalnak de nem jött össze, én pont olyat szeretnék össze hozni mint ami a gombon is látható.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #162 Dátum: 2009. 08. 12. - 18:43:30 »

Udvzolom az ujakat!

Steven, kerlek, amennyiben lehet, hasznald a modositas gombot, ha a te hozzaszolasod az utolso. Ez segiti a forum atlathatosagat, mivel az altalad irt utolso szovegek egy helyen lesznek es nem 4-5 kulon hozzaszolasban.

Jankec, a vilagos reszeket megtudod oldani ugy, hogy egy, a gombbal azonos meretu, reteget teszel a gomb retegei fole, majd a Fill erteket nullara allitod. A Layer Styles-nal beallitod, hogy legyen egy korvonala es elmented. Teszel ra egy reteg maszkot majd ahol nem akarod, hogy latszoljon a fenyes resz, ott befested feketevel (a reteg maszkon). Esetleg, ez is fenyes kerettel rendelkezik, probald meg hasonlo: http://www.youtube.com/watch?v=4sdjeephqRM
Itt a legalso is hasonlit, de sok modszert talalsz erdekes gombokra: http://www.sitepoint.com/article/building-buttons-photoshop-1/4/

Csak igy tovabb!
Naplózva
Joltee
Új tag
*

« Válasz #163 Dátum: 2009. 11. 24. - 00:52:06 »

Sziasztok!
Az a problémám, hogy a photoshop-ban előállított képet nem tudom elmenteni jpg-ben, miközben ezelőtt ez sikerült.
Hogyan tudom ezt megoldani? Előre is köszönöm a segítséget.
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #164 Dátum: 2009. 11. 24. - 01:31:02 »

Nem 8bites dokumentumod van. Amikor új képet kezdesz állítsd át 8bitesre. A meglévőket meg az Image->Mode nál tudod átállítani.
Naplózva

Joltee
Új tag
*

« Válasz #165 Dátum: 2009. 11. 24. - 15:04:23 »

Ezt már próbáltam és eddig nem sikerült, de most érdekes módon igen. Vagy én vagyok hülye, nem tudom. Mosolyog Azért köszi szépen.
És munkakezdéskor miért kell átállítani 8 bitesre?
Naplózva
Balou

Tag
**

« Válasz #166 Dátum: 2009. 11. 24. - 20:06:50 »

Mert nem akarsz utána anyázni, hogy elfelejtetted és megint nem tudsz jpg-ben menteni Vigyorog a 8bites verziónak bőven elégnek kell lennie mindenre...
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #167 Dátum: 2009. 11. 24. - 21:54:08 »

Alternativ megoldas, ha nagy szin elethusegre torekszel, hogy magas bitszamu PSDvel dolgozol. Igy sokkal tisztabb lesz sok dolog, mivel bar az emberi szem nem tudja feldolgozni, megkulonboztetni ilyen szinmelysegnel a szin arnyalatokat, de a gep igen. Ezert a munkalatoknal kevesebb lesz a szinveszteseg.
A megoldas (nem teszteltem, csak otlet): magas szinmelysegu kepet eloszor mentsd el PNGnek. Mivel vesztesegmentes formatum, a lathato eredmeny ugyan az lesz, mint a PSD. A PNGt meg rohogve attudod alakitani JPEGbe.

Kerlek szolj, ha mukodik vagy sem Mosolyog
Naplózva
Joltee
Új tag
*

« Válasz #168 Dátum: 2009. 11. 25. - 00:30:38 »

Elvileg működik, kipróbáltam format factory-val átalakítani, elvileg át tudja alakítani, de most nekem mindig hibát észlel, aztán leáll.
Köszönöm a segítséget.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #169 Dátum: 2009. 11. 25. - 09:54:57 »

Kiprobaltam. A helyzet az, hogy 16bittes szinenkenti melysegnel tudsz direkt JPEGet menteni vagy barmit, hasznalhatod a Save for web ... lehetoseget is. A 32bittes szinmelyseg (szinenkent) kisse tulzas, ha nem oriasi plakatokat tervezel. Abban az esetben viszont semmi keppen nem JPEGbe mentenel, ami veszteseges mentesi forma es minosegromlast okoz. Ha megis 32 bitten akarsz dolgozni es JPEGbe menteni, amit nem ajanlok, akkor megteheted, hogy mentes elott atalakitod 16 vagy 8 bittesse a keped es ugy mentesz, majd Ctrl + Z, hogy visszahozd az elozo formajara a keped. Ha az undo nem mukodne szinmelyseg valtasra, akkor a megoldas, hogy a 32 bittes kepbol ments egy TIFFet, majd nyitsd meg Photoshoppal, alakitsd at 16 / 8 bittesre es mentsd el, ahogy szeretned (JPEG, GIF, stb.).

Udv,
Tupacko
Naplózva
attila23
Új tag
*

« Válasz #170 Dátum: 2009. 11. 25. - 21:12:11 »

Valaki tud nekem bannert készíteni nagyon megköszönném

1.
Méret: 468 x 60
Kiterjesztés: png
Felírat: Online Pc Szerviz Ahol szabadon kérdezhet
Elrendezés: az oldal url címe és a " Ahol szabadon kérdezhet " nem kell hogy egymás mellett legyenek el is csúszhat egyik lejjebb másik feljebb stb.

Stílus: Modern

2.
Méret: 119 px × 240 px
Kiterjesztés: png
Felírat: Online Pc Szerviz Ahol szabadon kérdezhet
Elrendezés: az oldal url címe és a " Ahol szabadon kérdezhet " nem kell hogy egymás mellett legyenek el is csúszhat egyik lejjebb másik feljebb stb.

Stílus: Modern

Köszönöm Szépen!
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #171 Dátum: 2009. 11. 25. - 22:33:27 »

Szia Attila!

Ket dolog bosszant csak Mosolyog Az elso, hogy nem a megfelelo temakorben kertel elvegzendo munkat. Munka ajanlasra van kulon temakor. A masik, hogy nem adtad meg, milyen URLt irjunk az Ahol szabadon kerdezhet felirat kore. Kerlek szepen ird le keresed a munka temakorben. De meg jobb lenne, ha segitseget kernel, hogyan tudsz ilyet kesziteni es megoldanad magad. Azzal sokat tanulnal.
Naplózva
grabancz
Új tag
*

« Válasz #172 Dátum: 2009. 12. 06. - 18:42:28 »

Helló!

Egy technikai jellegű problémám adódott, miután újra telepítettem a vistát a laptopomon. A photoshopban, (cs3)időnként, jobban mondva gyakran beszaggat a kurzor mikor a képen dolgozom, húzom a vonalakat. 200-300 dpi ben rajzolgatok tablettel, de a reinstall előtt nem csinált ilyet, és ugyan azokat a programokat tetem fel újra (vírtó, video driver stb.) Találkozott már valaki ilyen problémával? Ha igen részletezem a körülményeket.
Naplózva
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #173 Dátum: 2009. 12. 09. - 11:03:57 »

Sajnos nem allt modomban rajztablaval dolgozni, de ket dologra gyanakszom.
1. vagy a Vista nem kompatiblis vagy nem telepitodott helyesen a tabla drivere (probald ujra telepiteni)
2. vagy el van allitva a kepernyon a DPId, hogy nagyobbaknak lassad a szoveget (ezzel a problemaval talalkoztam egyik ismerosom laptopjan, Flash-nel)
Naplózva
Burnee
Új tag
*

« Válasz #174 Dátum: 2010. 06. 08. - 15:06:49 »

Sziasztok!

Elég régóta foglalkozom photoshoppal, de van egy óriási problémám, amire nem találtam eddig megoldást.
Hogyan lehet egy szép vonalat rajzolni, aminek utána valahogyan tudom módosítani az átmérőjét és a görbületét.
A paintben van erre egy jó megoldás, ott ugye úgy működik, hogy először meghúzod a vonalat, utána mágneselsz egyszer, majd mégegyszer.
De a photoshopban ilyen nincs. Illetve van vektorgrafikus lehetőség húzni rajzolni egy görbét, de ugye az végül egy síkidom lesz, amit egyrészt meg kell rajzolni visszafelé is (ha vonalat akarok belőle), másrészt nem lehet kényelmesen állítani utólag az átmérőjét.
Meg ott van a line-tool is, amivel vektorgrafikus vonalat tudok húzni, aztán a ctrl+t -vel warp mode-ban el lehet játszogatni, de ott meg egyrészt nem túl kényelmes a dolog, másrészt nem is tartja meg stabilan a kívánt átmérőt a vonal (nem mindenhol lesz ugyanolyan vastag).

Szóval hogyan lehet szép, görbe, egyenletes vonalat rajzolni aránylag egyszerűen és módosíthatóan???

A válaszokat előre is köszönöm, és bocsánat, ha már volt a kérdés!
(nyugodtan használjatok szakzsargont, nem vagyok dummy Mosolyog )
« Utoljára szerkesztve: 2010. 06. 08. - 15:13:21 írta Burnee » Naplózva
Tas
Új tag
*

« Válasz #175 Dátum: 2010. 06. 12. - 10:00:36 »

Üdv!

Próbáld ki a Pen Tool(P)-t. Készíts vele egy egyenest úgy, hogy leraksz egy Anchor Point-ot (egy klikk), pár száz pixel után leraksz egy másikat. Majd kiválasztod a Direct Selection Tool(A)-t. Kb az egyenes közepére raksz egy újabb Anchor Point-ot (jobb klikk Add Anchor Point) és ráállsz arra a pontra és szépen húzod lefele. Ekkor létrejön egy szép görbe, aminek adsz egy stroke-ot és kész vagy. Jobb klikk Stroke Path, a listában Brush legyen kiválasztva. Fontos, hogy a Stroke a Brush beállításait használja, tehát előtte célszerű a kívánt ecset vastagságot és erősséget beállítani a Brush Tool(B)-on. Persze tehetsz több Anchor Point-ot is az egyenesre, akkor összetettebb görbét tudsz csinálni. Vagy már eleve "rajzolsz" a Pen Tool(P)-al, és után finomítasz a Direct Selection Tool(A)-al a segédvonalakon (sajnos nem tudom a nevüket Zavart).  Esetleg ha van egyszerűbb megoldás én is szívesen venném:)
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #176 Dátum: 2010. 07. 11. - 11:55:38 »

Sziasztok!

Segítség kéne a Photoshop CS3-al kapcsolatban. Eddig működött a számítógépemen, de most új gépem lett, újratelepített Windows XP-vel és a telepítő hibát ír ki. Minden kiegészítőt ilyen StockPhotos meg Adobe Bridge és társait letlepítette, de magát - ami igazából kéne - a Photoshop CS3-at nem.

Nem értem, hogy mi lehet a probléma, mikor minden megfelel a Photoshop igényeinek.

A választ várom!

Odin
Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
lowert
Tag
**

« Válasz #177 Dátum: 2010. 07. 11. - 16:02:51 »

Hmm... Talán a "hibát", amit kiír, jobban kifejtenéd...  Mosolyog
Naplózva
Odin

Új tag
*

« Válasz #178 Dátum: 2010. 07. 13. - 21:44:21 »

A hiba az volt, hogy kérem szépen hiányzott egy fájl a telepítőből. A fájl hiányzásának oka még mindig rejtély előttem, de a problémát sikerült megoldanom. Mosolyog

Most van egy jól működő Adobe Photoshop CS3 programom.
« Utoljára szerkesztve: 2010. 07. 13. - 21:46:28 írta Odin » Naplózva

"A harcos nem attól harcos, hogy feladja amit szeret, hanem, hogy szereti amit csinál. Egy jó harcos nem tökéletes, nem győz mindig, nem sérthetetlen... A jó harcos nagyon is sebezhető.. Ez teszi igazán bátorrá!"
lowert
Tag
**

« Válasz #179 Dátum: 2010. 07. 14. - 13:04:22 »

Furcsa, ilyet meg nem lattam... Eredeti Adobe telepito volt?
Naplózva
Oldalak: 1 ... 7 8 [9] 10 11   Fel
  Nyomtatás  

Ugrás: