WebPillangó főoldal
Oldalak: 1 [2] 3 4 ... 11   Le
  Nyomtatás  
Szerző Téma: Photoshop  (Megtekintve 136683 alkalommal)
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag
Nem elérhető Nem elérhető

« Válasz #20 Dátum: 2008. 01. 22. - 15:25:42 »

Szívesen!
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #21 Dátum: 2008. 01. 23. - 18:43:13 »

sziasztok, szükségem van egy tutorialra.
a kérdésem az, hogy hogyan lehet olyat csinálni, mint ezen a honlapon van a fejlécben?
http://www.hotdog.hu/magazin/magazin_article.hot?m_id=22560&a_id=344187&h_id=66604
arra a kifelé jövő csíkokra gondolok.
ha valaki ért hozzá, az légyszi küldjön egy tutorialt a fórumra, az email címemre* vagy a webpillangóra.
*szermek.andras@chello.hu
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Balou

Tag
**

« Válasz #22 Dátum: 2008. 01. 23. - 20:08:34 »

Szia!

Alapvetően talán ő segíthet: http://www.tutorial.hu/retro-hatter-keszitese/ Aztán a többi rajtad múlik, hogy ezt hogyan alakítgatod tovább Mosolyog
Naplózva

AAron

Új tag
*

« Válasz #23 Dátum: 2008. 01. 23. - 20:51:12 »

...arra a kifelé jövő csíkokra gondolok...
A kijövő csík az vector brush.
Nem kell hozzá tutorial. Nézd meg ezt vagy ezt, töltsd le, rakd a Photoshopban az alábbi mappába a letöltött brusht:  C:/Program Files/Adobe/Adobe Photoshop/Presets/Brushes
Indítsdel vagy indítsd újra a programot, válaszd azt a brusht amelyiket szeretnéd, és használd egészséggel.
Naplózva

üdv.
Aaron
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #24 Dátum: 2008. 01. 23. - 21:04:05 »

sajnos a baj már csak az, hogy egyik brush sem kompatibilis az én 7.0-ás psemmel :S
de azért köszi, a tutoriallal elkészítem!
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
AAron

Új tag
*

« Válasz #25 Dátum: 2008. 01. 23. - 21:13:44 »

7-esbe nem kompatibilis? vagy nem olyan a kiterjesztése?He
Érdekse, bár én rég óta CS2-t használok.
Nincs mit, sok sikert.
Naplózva

üdv.
Aaron
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #26 Dátum: 2008. 01. 24. - 11:05:41 »

1. Emailban nem illik segítságet kérni!
2. Megoldhatod egyszerüen, ecsetek nélkül a tutorial.hu-s leírást használva, csak neked a végén nem kell megcsavarnod. Mosolyog Annyi, hogy neked a bal oldala nem kell olyan nagy legyen: fogod a réteget és kitolod balra, hogy tünjön el egy része, így annyi marad amennyi kell.
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #27 Dátum: 2008. 01. 24. - 19:30:17 »

...vagy nem olyan a kiterjesztése?He

A kiterjesztése abr, mint minden ecsetnél, legalábbis amiket eddig találtam. a 7-es pshez is abr kiterjesztésű ecsetek vannak, a cshez is, nem?
ja és az egyik ecsetet megtaláltam egy honlapon, és ott írta, hogy cs-re jó :/
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #28 Dátum: 2008. 01. 24. - 19:48:15 »

Nem tudom, ha visszafelel összeférhetők a komponensek ... updatelj CS X -re Mosolyog (ahol X = 1, 2, 3)  Vigyorog
Naplózva
AAron

Új tag
*

« Válasz #29 Dátum: 2008. 01. 24. - 19:49:14 »

Persze CS-hez is jó.
Naplózva

üdv.
Aaron
Balou

Tag
**

« Válasz #30 Dátum: 2008. 01. 27. - 14:38:06 »

Sziasztok!

Bevallom őszintén, most kicsikét gondban vagyok...van egy oldalunk, aminek a grafikáját meg kéne végre rendesen csinálnom...ez egy Íjászbolt oldala, ahol azért van mindenféle felszerelés, traditól a technikaiig...éshát bármit próbálok ráforrasztani,egyszerűen nem jön össze az az igazi összkép, amit szeretnék...alapvetően fekete-fehér a bolt színe, amihez gondoltam valami kis lágy,bársonyos plusz színt..de semmi..
Szóval a kérdés: TI hogy képzelnétek el nagyjából egy íjászbolt weboldalát?Végignézegettem a többi magyar boltét,semmi különös nincs bennük,alapvetően eléggé egyszerűek..

Köszi előre is a segítséget:)
Naplózva

dying.inside

Új tag
*

« Válasz #31 Dátum: 2008. 01. 27. - 16:07:11 »

szerintem ha tudsz flashelni, próbáld azt Mosolyog szerintem ha vmilyen tárgyra rávinné a látogató az egerét akkor megjelenhetne a szöveg fölött hogy milyen menüpontba visz :] mint pl itt: jkrowling.com
azt ajánlom, a háttérben lehetne valami csipkeszerű minta, úgy hogy maga a háttér fekete és azon a fehér csipkeminta :] aztán a csipkeminta lejjebb fokozatosan (átmenettel) eltűnne, beleolvadna a sötét háttérbe. én kb ilyennek tudom elképzelni, meg még egyéb finomságok mehetnek bele :] sok szerencsét!
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
AAron

Új tag
*

« Válasz #32 Dátum: 2008. 01. 27. - 17:12:04 »

Szerintem ne Flash oldalban gondolkodj.
Azért ne, mert az oldal célja az, hogy a látogató megkapja azt az információt amire szüksége van.
Egy flash oldalra a felhasználónak várnia kell általában. Én mondjuk nem várok sokat, de nem mindenkinek van olyan sávszélessége, hogy hamar behozza.
Aztán a felhasználó szépen megunja a várakozást és le lép.
Naplózva

üdv.
Aaron
Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #33 Dátum: 2008. 01. 27. - 19:05:10 »

Én semmi esetre nem falsh oldalt készítenék egy boltnak. Lehetőleg fehér háttéren, egy ízléses, lágyvonalú sötétbarna kerettel, menüvel és sötétebb/fekete szöveggel. A barna szín azért, mert jobban visszaadja a természetességet, de a háttér is lehet halványzöld sárgás tónusokkal, a kellemesebb hatásért. Minden képpen tágasra készíteném az oldalt, láthatóan elválasztanám az árukat egymástol. Az akciós árukat oldalt, egy sávban listáznám, így csalva az embereket vásárlásra.
Az oldal összstruktúrája három oszlopos lenne. Egyben az almenü és egyéb hasznos infók. Egyben, a legszélesebben, a termékek. A harmadikban pedig az említett akciós termékek, felhívások valami. A főmenü hosszan nyúlna el az oldal tetején, mint egy átlagos oldalnál, mert ott a leg praktikusabb.
Naplózva
dying.inside

Új tag
*

« Válasz #34 Dátum: 2008. 01. 27. - 19:16:21 »

igazatok van, meggondoltam magam a flashhel kapcsolatban :]
Naplózva

[ dying.inside ]
tudastarlap.extra.hu
Balou

Tag
**

« Válasz #35 Dátum: 2008. 01. 27. - 21:06:16 »

"Az oldal összstruktúrája három oszlopos lenne. Egyben az almenü és egyéb hasznos infók. Egyben, a legszélesebben, a termékek. A harmadikban pedig az említett akciós termékek, felhívások valami. A főmenü hosszan nyúlna el az oldal tetején, mint egy átlagos oldalnál, mert ott a leg praktikusabb."

Ebben 100%ig egyet értünk,ez nekem is így volt már az alapoktól kezdve..valahogy így képzeltem el,hogy fejléc,alatta,vagy kicsit beleépítve a fejlécbe,elcsúsztatva a főmenü (Főoldal,termékek,elérhetőség,egyesület,magunkról), aztán ez alatt a nagy rész a fő tartalomnak, jobb oldalt egy külön elválasztott részben az akciós részek. És valahogy úgy gondoltam,hogy a fő részen belül lenne elosztva az,ahol kell...mert pl a magunkról, kapcsolat, főoldal részen nincs szükség almenüre,nem úgy,mint a termékeknél..most egy egyszerű ömlesztett verzió van,de az pocsék..)
Naplózva

tommy
Új tag
*

« Válasz #36 Dátum: 2008. 03. 26. - 16:24:26 »

Sziasztok,

Olyan képet szeretnék készíteni amelynek van egy alapszine és egy sötétebb szinnel egyfajta lecsorgatós mintát szeretnék ráfesteni. remélem érthető voltam  Mosolyog

Hogyan lehet ezt megcsinálni?
Köszi
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag

« Válasz #37 Dátum: 2008. 03. 26. - 19:49:53 »

Ha jól értem az kellene, hogy lefollyon valami a képen, pl. egy rozsdás nedv. Nos, erről itt találsz leírást: http://www.tutorial.hu/lefolyt-rozsda/ Eljátszodhatsz a Liquify filterrel is, azzal is egész szép elfolyásokat lehet elérni.
Naplózva
tommy
Új tag
*

« Válasz #38 Dátum: 2008. 03. 26. - 20:00:40 »

Igen erre gondoltam, köszönöm.
Naplózva

Tupacko
WebPillangó

Adminisztrátor
Törzstag